Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie

Światowy Dzień Czarnego Kota

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele Szkoły!

Zbliża się zima i bezdomne psy oraz koty potrzebują naszej pomocy!
7 listopada przypada Światowy Dzień Czarnego  Kota i pod jego patronatem ogłaszamy zbiórkę karmy w puszkach dla psów i kotów oraz niepotrzebnych koców, kołder i ręczników.

26 i 27 listopada, podczas zebrań z rodzicami będzie otwarte w holu szkoły stoisko z ręcznie wykonanymi przez nas mydełkami. Zapraszamy Państwa do zakupu naszych arcydzieł. Zebrane dary oraz pieniądze zostaną w całości przekazane schronisku dla zwierząt "Przystanek Maltusia", z którym współpracujemy od  paru lat. Liczymy na Wasze wielkie serce i hojność!

Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt

koty 1

koty 2

Piękna nasza Polska cała

Uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem "Piękna nasza Polska cała", zorganizowanym w związku
z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Dzieciom udało się wspaniale zrealizować temat, wykazując się przy tym zarówno pomysłowością, jak i znajomością różnych technik plastycznych.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
- w kategorii uczniów klas pierwszych:

I miejsce - Pola Pietruszewska z kl. 1b

II miejsce - Lena Hałys z kl. 1a
III miejsce (na równi) - Ola Markowska z kl. 1a i Hubert Pakuła z kl. 1a

- w kategorii uczniów klas drugich:

I miejsce - Karol Matias z kl. 2a

II miejsce (na równi) - Gabriela Łagoda z kl. 2a i Aleksandra Radoń z kl. 2a

III miejsce - Maria Mazurek z kl. 2a

- w kategorii uczniów klas trzecich:

I miejsce - Jakub Trzaskoma z klasy 3c

II miejsce - Wiktor Bacia z kl. 3a

III miejsce - Anna Urbaniak z kl. 3a.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za złożenie pięknych prac, a zwycięzcom gratulujemy! Organizatorki konkursu: p. Beata Zielińska, p. Małgorzata Pisarska - Najdecka.

PIĘKNA

Wizyta w Muzeum Miedzi

16 listopada uczniowie klas 7a i 7b podczas wycieczki do Muzeum Miedzi w Legnicy mieli okazję podziwiać ekspozycję blisko 60 prac Jana Matejki. Wśród zgromadzonych dzieł wystawa pt.:"Matejko" udostępniła m. in. 44 rysunki przedstawiające poczet królów i książąt polskich.

Sylwetkę XIX - wiecznego artysty przybliżyła uczniom p. I. Oleksyn, przekazując bogatą wiedzę z jego życia i twórczości. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach plastycznych wykonując indywidualne prace
z miedzianych drucików i kolorowych korali.

MUZEUM

Świętowaliśmy Odzyskanie Niepodległości

Obchody tegorocznego święta rozpoczęliśmy już 8 listopada włączając się
w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu". 11 listopada społeczność szkolna wzięła czynny udział w miejskich uroczystościach. Podczas mszy świętej
w kościele M.B.Częstochowskiej nasi uczniowie czytali modlitwy wiernych, a po południu korzystali z atrakcji pikniku wojskowego oraz śpiewali pieśni patriotyczne w hali RCS-u. 12 listopada uczniowie klas 1-3 obejrzeli występ w wykonaniu klasy 3b, a uczniowie klas starszych wzięli udział w koncercie pieśni i piosenek patriotycznych. Ponadto wszyscy mogliśmy podziwiać prace plastyczne uczniów edukacji wczesnoszkolnej, wykonane w ramach konkursu "Piękna nasza - Polska cała".

Narodowa-Orkiestra-Dęta-debiut-koncert-Święto-Niepodległości-2019-5

Piękna Polska

Rozmaryn

Radek

Śpiew

Szkoła do hymnu

8 listopada 2019 roku o godzinie 11:11 włączyliśmy się w akcję propagowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Szkoła do hymnu".  Wszyscy zaśpiewaliśmy wspólnie 4 zwrotki hymnu narodowego "Mazurka Dąbrowskiego".

szkoła do hymnu 1

Szkoła do hymnu