Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie

Warunki ubezpieczenia.

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że Rada Rodziców, po zapoznaniu się z różnymi ofertami firm ubezpieczeniowych, wybrała na rok szkolny 2019/2020 ubezpieczenie firmy Compensa.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dzieci, młodzieży, osób uczących się oraz personelu w placówkach oświatowych.

List DKO

Szanowni Rodzice!
Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu
Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do rodziców

Narodowe Czytanie w naszej szkole

We wtorek, 10 września 2019r., uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

Podczas tegorocznej odsłony przedsięwzięcia Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda
z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

Ze względu na fakt, że naszej szkole przyświeca idea integracji i nieobce są nam problemy osób słabowidzących, dlatego wysłuchano fragmentów "Katarynki" Bolesława Prusa. Odczytali je uczniowie klasy 8a i 8b, pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, Katarzyny Łagody.

Było to ciekawe i uwrażliwiające na literaturę polską przeżycie
i doświadczenie.

Narodowe1

Narodowe2

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

1 września społeczność naszej placówki rozpoczęła uroczyście wyjątkowy rok szkolny. Wyjątkowy, bowiem zostało nam nadane imię słynnej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie. Ta polska uczona była patronem szkoły przez 40 lat, a dzisiaj powróciliśmy do tej tradycji. Podczas uroczystości w sali gimnastycznej, przy udziale wielu zaproszonych gości, obejrzeliśmy spektakl o życiu naszej patronki oraz wysłuchaliśmy piosenki
o noblistce w wykonaniu najmłodszych uczniów. Bez wątpienia, wszyscy już wiemy kim była Maria Skłodowska-Curie?

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom, aby nauka była dla was przygodą edukacyjną, zapewniającą mądre poznawanie świata
i rozwijanie własnych pasji i talentów. Natomiast rodziców naszych podopiecznych prosimy o dobrą współpracę i pomoc w procesie edukacyjnym i wychowawczym. Wszystkim nauczycielom życzymy realizacji wyznaczonych celów oraz niezliczonych sukcesów. Rok szkolny 2019/2020 uważamy za otwarty!

Zapraszamy również do lektury artykułu na portalu miasta Lubina http://www.lubin.pl/291105-2/

awprowadzenie

bDyr

ctablica.jpg

przedstawienie

Informacja dla rodziców

Prosimy rodziców uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej o dostarczenie do dnia 02,09,2019r. kart zapisu dzieci do świetlicy szkonej wraz z aktualnymi zaświadczeniami o zatrudnieniu.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2018/2019. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz świadectwa z czerwonym paskiem. Życzymy wszystkim pięknych, słonecznych i niezapomnianych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Mini piłka nożna

12-13 czerwca 2019r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły Klas 1-3  w Mini Piłce Nożnej. W kategorii klas pierwszych zwyciężyła klasa 1a, a w kategorii klas 2 i 3 pierwsze miejsce zajęła drużyna klasy 2b. Gratulujemy. Zawody zorganizowali p. Ewa Barańska, p. Karol Grolewski i p. Artur Hucał.
piłka nożna 1 - 3 - 1
piłka nożna 1 - 3