Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Lubinie

Sprzątanie Świata 2006

Sprzątanie Świata 2006

Od 1994r. w naszym kraju prowadzona jest kampania publicznej edukacji ekologicznej „Sprzątanie świata-Polska". Jest ona częścią zapoczątkowanego w Australii międzynarodowego ruchu „Clean up the World". Corocznie w działania na rzecz poprawy stanu polskiego środowiska angażuje się około l ,5 miliona osób. Tegoroczna, 13 edycja kampanii, odbędzie się w najbliższy weekend. Jej tematem przewodnim jest selektywna zbiórka odpadów.
Wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła przyłączy się do tej ogólnoświatowej akcji. W piątek wezmą w niej udział uczniowie klas VI.
Wszyscy pamiętajmy jednak o tym, że śmieci powinniśmy segregować na co dzień. Średnie gospodarstwo domowe rocznie produkuje ponad 1000 kilogramów śmieci. W odpadach często znajdują się wartościowe składniki: papier, szkło, metale oraz tworzywa sztuczne. Większość z nich może być ponownie użyta z korzyścią dla nas wszystkich:
• makulatura - w ten sposób oszczędzamy lasy, wodę, energię,
• szkło - oszczędzamy paliwa kopalne wykorzystywane do jego produkcji,
• metale - oszczędzamy rudy żelaza i paliwa,
• tworzywa sztuczne - oszczędzamy węgiel i ropę naftową Dlatego, zanim wyniesiemy śmieci, postarajmy sieje posegregować.
Dopiero wówczas - wrzucić do odpowiednio oznaczonych pojemników (niebieskiego - przeznaczony jest na makulaturę, zielonego - na szkło, żółtego - na plastik).
Baterie, które są szczególnie uciążliwe dla środowiska, wrzucamy do czerwonego pojemnika znajdującego się przy wejściu do szkoły. Informujemy jednocześnie, że podobnie jak w roku ubiegłym, prowadzony jest konkurs na najlepszego zbieracza baterii pod hasłem: „Zamiast do śmietnika - wrzuć do pojemnika". Zachęcamy wszystkich do udziału w nim.
Pamiętajcie: ŚWIAT SAM SOBIE NIE DA RADY, SEGREGUJMY WIĘC ODPADY.

Inauguracja roku szkolnego 2006/07

4 września uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok nauki. Serdecznie witamy pierwszoklasistów z SP 1 i życzymy im, aby w naszej szkole czuli się dobrze i bezpiecznie. Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom - w jej przekazywaniu :)

Inauguracja roku szkolnego 2006/2007Wakacje :)

Wakacje :)))Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystego zakończenia roku szkolnego 2005/2006 oraz pożegnania absolwentów naszej szkoły

Mamy najlepszy wynik w mieście

z egzaminu gimnazjalnego :) Liczby mówią same za siebie ;) Gimnazjalistom i ich nauczycielom gratulujemy!!!

Wyniki egzaminuTurniej znajomości lektur dla klas 3

Dnia 18.05.2006 r. odbył się „Turnieju znajomości lektur dla klas 3”, organizowany przez bibliotekę szkolną. Uczestniczyły w nim 4-osobowe drużyny reprezentujące klasy trzecie szkoły podstawowej. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością lektur szkolnych, dużą wiedzą i umiejętnościami czytelniczymi potrzebnymi do wykonania różnorodnych zadań i konkurencji.
Wyniki konkursu: 1. miejsce – klasa 3 a, 2. miejsce – klasa 3 b, 3. miejsce – klasa 3 d, 4. miejsce – klasa 3 e, 5. miejsce – klasa 3 c
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
M. Dawidowicz
 

Gimnazjaliści w Warszawie

Gimnazjaliści w Sejmie. Kliknij, żeby powiększyć.Rozpoczął się czas wycieczek szkolnych. Klasy 3f i 3g naszego gimnazjum zwiedziły stolicę. Oto ich wrażenie: „Najlepsza z wycieczek!” „Dużo zwiedzaliśmy”. „Palmiry – tam ogarnęła nas chwila zadumy”. „Stare Miasto to historia, literatura, niespodzianki architektoniczne.” „Drugi dzień możemy nazwać >>parkowym<<: Łazienki, park w Wilanowie, Puszcza Kampinoska.”, „Najlepsze słodycze to pańska skórka – pogubiliśmy wszystkie plomby.”
Działo się jednak więcej. Gimnazjaliści odwiedzili gmach Sejmu na przy ulicy Wiejskiej. Byli gośćmi posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej p. Piotra Cybulskiego. O czym nie zapomną? Sala posiedzeń monumentalna, ale… mała. Wystawa „Nobilitacje” ciekawa. Korytarze długie, naszpikowane drzwiami. Oferta restauracji poselskiej wyśmienita. Degustowaliśmy :)
Wycieczka nie doszłaby do skutku, gdyby nie zaangażowanie i pomoc Pana Piotra Cybulskiego. Panie Pośle, prosimy przyjąć słowa podziękowania.
Kl. III f i III g wraz z wychowawcami.

Kochają Londyn

25 listopada w SP nr 14 odbył się gminny konkurs z języka angielskiego "I love London". Nasze reprezentantki: Julia Greszta z 6a, Magdalena Król z 6b oraz Milena Cieślińska z 6b zajęły wysokie II miejsce. W konkursie rywalizowało 6 szkół podstawowych. Zadania konkursowe dotyczyły głównych zabytków i atrakcji turystycznych Londynu. Sprawdzano również wiedzę na temat rodziny królewskiej i historii miasta oraz zamieszkujących Londyn sławnych postaci. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom oraz ich nauczycielkom języka angielskiego: pani Alicji Denis oraz pani Karolinie Laskowskiej!

Kochają Londyn

Strona 145 z 145