Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie

"Belferek" - film oświatowy :)


Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. "Belferek", którego premiera odbyła się podczas hucznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej :))
Pomysł : Grupa Teatralna przy Gimnazjum Integracyjnym pod opieką p. Lidii Samokar, operator: Michał Zimoń, montaż: Paweł Modrzyk i Michal Zimoń, aktorzy: Łukasz Bagiński (belfer), Paweł Modrzyk (lekarz).

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej to święto obchodzone 14 października. Zastąpiło ono tradycyjny Dzień Nauczyciela. Na dzień ten przypada rocznica utworzenia przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej. Dzień ten jest w Polsce świętem wszystkich pracowników oświaty :)
Dziękujemy za wszystkie starania, które wkładacie w nasze wychowanie i edukację. Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych. Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz. Zdajemy sobie sprawę, że na efekty naszej pracy trzeba będzie czekać długo i cierpliwie, ale przyjdzie czas, kiedy stanie się ona widoczna. Dlatego jeszcze raz za wszystko dziękujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia! :)))
Samorząd Uczniowski

Zgadnij kto to?

Zgadnij kto to?Konkurs pod takim tytułem rozpoczniemy 13 października, tuż przed Dniem Edukacji Narodowej. Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu:
1. W konkursie mogą brać udział uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych klas 4-6 SP oraz I – III gimnazjum.
2. Na podstawie wyeksponowanych w hollu szkoły ankiet, uczestnicy konkursu muszą dopasować numer ankiety do nazwiska nauczyciela (lista nauczycieli, z którymi przeprowadzono wywiad będzie dostępna).
3. Każdy, kto chce wziąć udział w konkursie musi zdobyć formularz konkursowy (dostępny w pokoju nauczycielskim), wypełnić go i wrzucić do urny konkursowej. Uwaga!!! Komisja rozpatrzy tylko czytelnie wypełnione formularze.
4. Wyniki konkursu będą rozstrzygnięte i ogłoszone przez specjalnie powołaną komisję konkursową. Zwycięzca – osoba, która dopasuje jak najwięcej ankiet do określonych osób – zostanie nagrodzony.
Samorząd Uczniowski

Szczęśliwy numerek...

Od jutra (10.10.2006r.) rusza akcja – SZCZĘŚLIWY NUMEREK!
Co to, kto to? Otóż:
- każdego dnia nauki, przed rozpoczęciem godzin lekcyjnych, zostanie wylosowany SZCZĘŚLIWY NUMEREK (jeden z numerów, które figurują w klasowych dziennikach);
- numer zostanie podany do wiadomości uczniów i nauczycieli (radiola, tablica SU);
- osoba, której nazwisko figuruje w dzienniku pod wylosowanym numerem to szczęśliwiec, który nie będzie pisał kartkówek ani odpowiadał z treści ostatnich lekcji danego przedmiotu :)
UWAGA!!! Zasada SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA nie dotyczy wcześniej zapowiedzianych sprawdzianów/testów/klasówek.
Samorząd Uczniowski

Bezpieczna przerwa

Już trzeci rok z rzędu opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wraz z jego członkami przeprowadzą zajęcia warsztatowe dla klas czwartych pod hasłem: „Bezpieczna przerwa”. Celem warsztatów jest kształtowanie u uczniów umiejętności bezpiecznego zachowania się podczas przerw międzylekcyjnych.
Uczniowie rozpoczynający naukę w klasie 4, zaczynają też uczestniczyć w regularnych przerwach. Niestety, ich zachowanie sprzyja zmęczeniu, a nie odpoczynkowi. Bywa, że jest też przyczyną uczniowskich wypadków.
„Bezpieczna przerwa” to krok ku przerwie bez krzyków, szalonego pędu, rzucania tornistrów... Dbajcie o siebie nawzajem – koledzy i koleżanki :)
Samorząd Uczniowski

Gwiazdkowy Świat 2006

Pracownia Wychowania przez Sztukę PK InSEA działająca przy Zespole Szkół Integracyjnych w Lubinie ogłasza konkurs "Gwiazdkowy Świat".
:: Regulamin międzynarodowego konkursu plastycznego na kartkę świąteczną pn. "Gwiazdkowy Świat"
:: The Regulations of The International Christmas Card Plastic Arts Contest "Christmas World"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Gimnazjaliści we Wrocławiu

My Fair Lady w Teatrze Muzycznym CapitolDnia 22 września klasy 3f i 2g wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ostrowa Tumskiego, gdzie mogliśmy podziwiać Archikatedrę Wrocławską. Największą atrakcją była kopia Całunu Turyńskiego. Później przenieśliśmy się do Rynku. Dostaliśmy trochę tzw. „czasu wolnego” i ruszyliśmy w stronę Galerii Dominikańskiej. W końcu po blisko trzech godzinach buszowania po sklepach udaliśmy się do Teatru Muzycznego Capitol. Tam mieliśmy okazję obejrzeć musical, który ‘wstrząsnął światem’, czyli „My Fair Lady”. Większości przedstawienie się podobało, chociaż koledzy stwierdzili, że najładniejsze w nim były… aktorki:). Koło godziny 24 we wspaniałych nastrojach wróciliśmy do domu. Teraz czekamy na kolejną taką wycieczkę.

Strona 146 z 148