Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie

Dolnośląski Festiwal Nauki 2006

Dolnośląski Festiwal Nauki 2006

Najlepsi czytelnicy MBP

Dnia 20 września 2006 r. uczniowie naszej szkoły: Patrycja Weiss z klasy 5a i Sebastian Krzywiecki z klasy 5e otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Roberta Raczyńskiego piękne książki oraz dyplomy w nagrodę za wzorowe i przykładne czytelnictwo. Wręczenie tych wyróżnień odbyło się podczas uroczystych obchodów 60- lecia istnienia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubinie. Patrycja i Sebastian znaleźli się w gronie 6 najlepszych czytelników tej placówki. Serdecznie gratulujemy!

Sprzątanie Świata 2006

Sprzątanie Świata 2006

Od 1994r. w naszym kraju prowadzona jest kampania publicznej edukacji ekologicznej „Sprzątanie świata-Polska". Jest ona częścią zapoczątkowanego w Australii międzynarodowego ruchu „Clean up the World". Corocznie w działania na rzecz poprawy stanu polskiego środowiska angażuje się około l ,5 miliona osób. Tegoroczna, 13 edycja kampanii, odbędzie się w najbliższy weekend. Jej tematem przewodnim jest selektywna zbiórka odpadów.
Wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła przyłączy się do tej ogólnoświatowej akcji. W piątek wezmą w niej udział uczniowie klas VI.
Wszyscy pamiętajmy jednak o tym, że śmieci powinniśmy segregować na co dzień. Średnie gospodarstwo domowe rocznie produkuje ponad 1000 kilogramów śmieci. W odpadach często znajdują się wartościowe składniki: papier, szkło, metale oraz tworzywa sztuczne. Większość z nich może być ponownie użyta z korzyścią dla nas wszystkich:
• makulatura - w ten sposób oszczędzamy lasy, wodę, energię,
• szkło - oszczędzamy paliwa kopalne wykorzystywane do jego produkcji,
• metale - oszczędzamy rudy żelaza i paliwa,
• tworzywa sztuczne - oszczędzamy węgiel i ropę naftową Dlatego, zanim wyniesiemy śmieci, postarajmy sieje posegregować.
Dopiero wówczas - wrzucić do odpowiednio oznaczonych pojemników (niebieskiego - przeznaczony jest na makulaturę, zielonego - na szkło, żółtego - na plastik).
Baterie, które są szczególnie uciążliwe dla środowiska, wrzucamy do czerwonego pojemnika znajdującego się przy wejściu do szkoły. Informujemy jednocześnie, że podobnie jak w roku ubiegłym, prowadzony jest konkurs na najlepszego zbieracza baterii pod hasłem: „Zamiast do śmietnika - wrzuć do pojemnika". Zachęcamy wszystkich do udziału w nim.
Pamiętajcie: ŚWIAT SAM SOBIE NIE DA RADY, SEGREGUJMY WIĘC ODPADY.

Inauguracja roku szkolnego 2006/07

4 września uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok nauki. Serdecznie witamy pierwszoklasistów z SP 1 i życzymy im, aby w naszej szkole czuli się dobrze i bezpiecznie. Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom - w jej przekazywaniu :)

Inauguracja roku szkolnego 2006/2007Wakacje :)

Wakacje :)))Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystego zakończenia roku szkolnego 2005/2006 oraz pożegnania absolwentów naszej szkoły

Mamy najlepszy wynik w mieście

z egzaminu gimnazjalnego :) Liczby mówią same za siebie ;) Gimnazjalistom i ich nauczycielom gratulujemy!!!

Wyniki egzaminuTurniej znajomości lektur dla klas 3

Dnia 18.05.2006 r. odbył się „Turnieju znajomości lektur dla klas 3”, organizowany przez bibliotekę szkolną. Uczestniczyły w nim 4-osobowe drużyny reprezentujące klasy trzecie szkoły podstawowej. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością lektur szkolnych, dużą wiedzą i umiejętnościami czytelniczymi potrzebnymi do wykonania różnorodnych zadań i konkurencji.
Wyniki konkursu: 1. miejsce – klasa 3 a, 2. miejsce – klasa 3 b, 3. miejsce – klasa 3 d, 4. miejsce – klasa 3 e, 5. miejsce – klasa 3 c
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
M. Dawidowicz
 

Strona 147 z 148