Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Lubinie

Klasa na medal

Klasa na medal

Czerwony Kapturek inaczej...Najmłodsi czytelnicy

Najmłodsi czytelnicyDnia 1 marca 2007 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści obejrzeli interesujące i pouczające przedstawienie w wykonaniu starszych koleżanek i kolegów, a następnie wypożyczyli swoje pierwsze książki.
Gratulujemy im i życzymy, aby spotkanie z książką było zawsze dla nich ciekawą i mądrą przygodą!
Zapraszamy do Galerii Zdjęć

M. Dawidowicz

Klasa 5b przedstawia...

Klasa 5b przedstawia... „Opowieść o skrzatach leśnych znad jeziora Gor”
Po raz kolejny – klasa 5b – zaprezentowała na terenie szkoły autorski spektakl pt. „Opowieść o skrzatach leśnych znad jeziora Gor”.
23 stycznia przedstawienie oglądali uczniowie nauczania zintegrowanego oraz młodzież Gimnazjum Integracyjnego, a 22 lutego dzieci wystąpiły na konferencji dyrektorów lubińskich gimnazjów, która odbyła się w Zespole Szkół Integracyjnych. Występ został dobrze przyjęty, a gratulacje młodym aktorom składała Dyrekcja szkoły.
Spektakl powstał w minionym roku szkolnym, w ramach zajęć pozalekcyjnych o charakterze muzykoterapeutycznym, które prowadzę w Zespole Szkół Integracyjnych.
Od zamysłu do premiery (odbyła się ona 14 czerwca 2006r., w Centrum Kultury Muza),„moje” dzieci bardzo mocno angażowały się w przygotowania. Regularne spotkania, tworzenie rekwizytów, przyswajanie zadań aktorskich zaowocowały spektaklem na dobrym poziomie.
Wspólny cel, wspólne marzenia, poczucie uczestnictwa w sytuacjach niecodziennych umocniły więzi koleżeńskie; dzieci zintegrowały się w realizacji wyznaczonego dobrowolnie zadania. Przygoda z teatrem rozbudziła wyobraźnię, potencjały twórcze, dała poczuć moc własnych możliwości.
Jestem szczęśliwa, że zrealizowaliśmy zamierzone przedsięwzięcie. Teraz, z przyjemnością dzielimy się efektami naszej pracy :)
Zdjęcia z premiery przedstawienia

Magdalena Hapel – wychowawca kl.5b

Muzyczna wyobraźnia...

Odpowiadając na entuzjazm moich czwartoklasistów, którzy tak radośnie i otwarcie zareagowali na "Nietypową lekcję muzyki" (spotkanie z panem Kamilem Rogińskim - muzykiem,kompozytorem, liderem i założycielem Orkiestry Rivendell), postanowiłam w tym roku szkolnym zorganizować więcej wypraw do magicznego świata dźwięków.
I tak, raz w miesiącu (poczynając od grudnia), w sali Galerii Zamkowej, uczniowie klasy 5a i 5b uczestniczą w spotkaniach, które przybliżają fizyczne i historyczne zagadnienia związane z muzyką. Gospodarzem muzycznych wypraw jest profesjonalista - muzyk, dla którego praca to jednocześnie pasja. Spotkania mają charakter warsztatowy. Interesująco podawana teoria przeplatana jest krótkimi prezentacjami muzycznymi,eksperymentami z dźwiękiem, uczniowskimi próbami muzykowania.
Podczas pierwszej wyprawy - "Muzyka i dźwięk w przyrodzie i w zagrodzie" - pan Kamil Rogiński zabrał nas w czasy, kiedy to człowiek pierwotny odkrył muzykę, a różnorodność geograficzna wpływała na kierunki jej rozwoju. Odkrywaliśmy, jak powstaje dźwięk oraz dlaczego jedne dźwięki słyszymy, a inne nie.
Wyprawa druga - "Zjawisko akustyki i rezonansu" – była m.in. wycieczką do ludzkiego ucha, którego części skojarzyć można z muzycznymi instrumentami. Dociekaliśmy dlaczego jedne instrumenty są głośne a inne ciche, jak połączyć dźwięki by tworzyły spójną całość.
W marcu kolejne, niecodzienne spotkanie w świecie dźwięków - "Jak komponuje się muzykę?" Czeka nas przygoda w studio nagrań! Nasz Gospodarz opowie nam m.in. o tym, jak nagrywa się instrumenty i modeluje ich brzmienia!
Przychylność rodziców, gościna ze strony Galerii Zamkowej, entuzjazm dzieci pozwalają na te wyjątkowe spotkania. Cieszy mnie to bardzo, bo przecież „Muzyka (...) przyciąga ludzi, przyciąga Bogów. Muzyka łagodzi dzikie porywy, dodaje odwagi smutnym sercom. Muzyka nawet drzewa i dzikie zwierzęta wzrusza” i dobrze jest móc zgłębiać jej tajemnice.
Magdalena Hapel – wychowawca klasy 5b

Konkurs na ekslibris

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu „Ekslibris Biblioteki Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie" - regulamin

Karnawał & rzecznik, czyli...

Samorząd Uczniowski informuje:
Co czeka Was wkrótce? Oczywiście KARNAWAŁ, a w związku z tym czwartkowy (11.01) bal przebierańców połączony z konkursem na NAJBARDZIEJ ORYGINALNY KOSTIUM KARNAWAŁOWY!!!
Natomiast tuż przed zakończeniem pierwszego semestru planujemy wybór rzecznika praw ucznia. To poważne zadanie dla całej społeczności uczniowskiej, więc może już teraz pomyślcie kto mógłby pełnić tę funkcję w naszej szkole :)
SU

Strona 140 z 145