Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie

Bezpieczne ferie

W  Szkole Podstawowej nr 12 odbyło się rozstrzygnięcie międzyświetlicowego konkursu plastycznego "Bezpieczne ferie".  Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała Asia Figurska. Gratulujemy.

Figurska

Maska karnawałowa

7 lutego 2020r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie odbyło się rozstrzygnięcie międzyświetlicowego konkursu na najpiękniejszą maskę karnawałową. Nagrodę główna w tym konkursie zdobył Zosia Niedbalska. Gratulujemy.

Niedbalska

Turniej szachowy

5 lutego 2020r. odbyła się druga edycja  Turnieju Szachowego im. Piotra Kucharskiego. Zawody rozegrane były w dwóch kategoriach wiekowych, dla uczniów klas I - III (14 uczestników) i IV - VIII (20uczestników).

W klasach I - III

I miejsce Szymon Hałys  klasa 3a

II miejsce  Maksymilian Paluch klasa 3a

III miejsce Hubert Pakuła klasa 1a

W klasach IV - VIII

I miejsce Jerzy Twardziak klasa 7a

II miejsce Edyta Mańka klasa 8b

III miejsce Michał Ząbkiewicz klasa 5a

Uczestnicy turnieju otrzymali puchary, medale, nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Dziękujemy sponsorom i gratulujemy zwycięzcom. Turniej zorganizowała p. Bożena Kaleta.

szachy2

szachy3

szachy5

szachy4

szachy1

Olimpiady Kopernika - laureat i III etap

Zakończył się II etap konkursów przedmiotowych w ramach Olimpiady Kopernika organizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące w Lubinie. Miło jest nam poinformować, że laureatem konkursu matematycznego został Radosław Górzyński z klasy 8a. To kolejny już matematyczny sukces Radka. Serdecznie gratulujemy!

Uczestnicy konkursów językowych będą się jeszcze musieli zmierzyć
z etapem ustnym i dopiero po tym etapie zostanie wyłoniona lista sześciu laureatów z każdego z tych przedmiotów. O zwycięstwo w olimpiadzie
z języka polskiego będą walczyć: Radosław Górzyński, Oliwia Ossowska oraz Aleksandra Jankowska, wszyscy z klasy 8a. Natomiast Patrycja Zielińska z klasy 8a będzie się ubiegała o tytuł laureata olimpiady z języka angielskiego. Za wszystkich już teraz trzymamy mocno kciuki!!!

Więcej informacji na temat Olimpiady Kopernika przeczytać można na stronie internetowej I L.O.: http://1lo.lubin.pl/index.php/2-uncategorised/3972-olimpiada-kopernika-kolejny-etap

TENIS STOŁOWY

3 lutego 2020r. odbył się Finał Powiatu w Tenisie Stołowym dziewcząt
i chłopców, w dwóch kategoriach wiekowych. Drużyna dziewcząt starszych w składzie Julia Dobrut, Wiktoria Grolewska, Julia Oborska zajęła
II miejsce. Drużyna chłopców starszych w składzie Jakub Kucharski, Błażej Litwin, Michał Repeła zajęła IV miejsce. Drużyna dziewcząt młodszych zajęła II miejsce - skład drużyny: Sonia Duszyńska, Julia Kurpińska, Zuzia Hałys a drużyna chłopców młodszych zajęła  III miejsce - skład drużyny: Antek Balcerzak, Mateusz Perun, Marcel Klepaczek. Gratulujemy!!
1tenis

tenisstolowy20202

tenistol3

Nasi Zdolni Ślązacy

16 stycznia odbył się finał Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego. Jednym z 38 laureatów tego prestiżowego konkursu został uczeń klasy 8a Radosław Górzyński. Dyplomy i zaświadczenia zostaną wręczone laureatom na uroczystej gali 8 kwietnia.Serdecznie gratulujemy!

W etapie wojewódzkim Dolnośląskiego Konkursu z Języka Angielskiego wzięła również udział uczennica klasy 8a Patrycja Zielińska, która po finałowym etapie pisemnym konkursu  uzyskała tytuł finalisty. Gratulujemy!

RadekPatrycja3

Wyróżnienie dla Mateusza

22 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury we Wrocławiu odbyło się wręczenie nagród z Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego - "Okiem artysty - van Gogh". Mateusz Majcher z klasy 8b, który jest również uczestnikiem zajęć Pracowni Wychowania przez Sztukę, otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy Ci Mateuszu!

MAT

MAT1