Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie

Konsultacje

konsultacje pazdziernik 2

Komunikat dyrektora szkoły

Zachęcamy do zapoznania się z treścią komunikatu Dyrektora szkoły: KOMUNIKAT.

Pasowanie na czytelnika

W dniach 6 - 9 października 2020 r. uczniowie klas drugich zostali pasowani na czytelników. Panie bibliotekarki zapoznały dzieci z zasadami zachowania w bibliotece i czytelni, sposobem korzystania z księgozbioru oraz obowiązku dbania o książki i czasopisma. Największą radość sprawiło dzieciom wypożyczenie ulubionych książek do domu.

pasowanie 1

pasowanie 2

pasowanie 3

Ślubowanie

14 października uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystego pasowania, w obecności Dyrekcji Szkoły, Wychowawców i Nauczycieli pierwszoklasiści ślubowali być dobrym i pilnym uczniem, dbać o honor szkoły i klasy, służyć pomocą słabszym i niepełnosprawnym, a także swoją postawą sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.

slubowanie 1

slubowanie 2

slubowanie 3

sztandar

Dzień Nauczyciela

14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie spędzili ten czas na zajęciach ze swoimi wychowawcami i nauczycielami. Był czas na to, na co zwykle go brakuje... projekcje filmów, gry i zabawy, zajęcia integracyjne, quizy multimedialne, a także klasowe dyskoteki. Wszystkim nauczycielom życzymy wytrwałości, satysfakcji, zdrowia, wielu sukcesów oraz uśmiechu na twarzy!

foto 1

foto 2

foto 3

Finał powiatu w biegach przełajowych

6. października 2020 r. odbył się Finał Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców i Dziewcząt. Drużynę dziewcząt reprezentowały: J. Nowacka, J. Fijoł, S. Duszyńska, W. Maryniak, K. Piela, J. Kurpińska, H. Kornecka, D. Ślązak. Drużynę chłopców reprezentowali: M. Szczęsny, G. Wolniak, O. Cisowski, M. Sieradzki, D. Domarecki, R. Lewandowski, M. Dziewiatowski, M. Kimel. Obie drużyny wybiegały III miejsce. Gratulujemy!
przelaje 2

przelaje 1

dyplomy przelaje

Posadziliśmy żonkile

Żonkile to symbol nadziei w walce z chorobą nowotworową. Uczniowie klasy 8b po opieką pani Jolanty Mielniczuk oraz pani Elizy Szpak posadzili na terenach zielonych przed szkołą cebulki żonkili, włączając się do ogólnoświatowej akcji Pola Nadziei. Jesienna kampania w Lubinie wspiera chorych i cierpiących objętych opieką paliatywną przez Stowarzyszenie Palium. Nasi uczniowie, jak co roku, nie zapomnieli o tej ważnej akcji.

zonkile 8

zonkile 3