Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Lubinie

Wizyta w "Stacyjce Maltusia"

14 grudnia 2017r. Szkolne Koło Miłośników Zwierząt działające w naszej placówce odwiedziło Fundację "Stacyjka Maltusia? ( wwwstacyjkamaltusia.pl) znajdującą się w Mierczycach w gminie Wądroże. Fundacja zajmuje się pomocą dla wszystkich zwierząt domowych i gospodarskich, adopcjami i inną działalnością na rzecz zwierząt .
Wolontariusze zawieźli podarunki od uczniów naszej szkoły : karmę dla psów i kotów oraz kołdry i poduszki do wyścielania bud na zimę.
Nasi uczniowie zapoznali się ze zwierzętami przebywającymi w fundacji i mieli okazję poznać dramatyczne historie zwierząt wyrzuconych przez swoich właścicieli lub źle przez nich traktowanych . Zwierzaki odwdzięczały się wielką radością i okazywały niezwykłą sympatię .
Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za podarunki dla zwierzaków . Sprawiło im to wiele radości w ten przedświąteczny czas.

Świąteczne spotkanie z absolwentami

Wizyta w Szarotce

20 listopada uczniowie naszej szkoły odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Szarotka w Lubinie. Umilili im czas śpiewając pieśni patriotyczne.  Spotkanie było bardzo wzruszające zarówno dla dzieci, jak i dla podopiecznych Szarotki. Następna wizyta w styczniu - tym razem z kolędami. Opiekunkami uczniów były panie Agnieszka Kujawska i Jolanta Mielniczuk.

Wizyta w hospicjum i szpitalu

6 grudnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas odwiedzili hospicjum oraz szpital w Lubinie. Uczniowie podzielili się z pacjentami upieczonymi przez siebie ciastami oraz zanieśli własne maskotki i zabawki dzieciom z oddziału pediatrycznego lubińskiego szpitala. Największym maskotkowym dobroczyńcą - Krystian Bortnowski z klasy 4a. Ciasta upiekły Natasha Stankiewicz, Alicja Idkowiak, Weronika Bodziony, Magda Kazimierska i Weronika Kazimierska.

Wycieczka do Lipska

5 grudnia uczniowie klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Niemiec - tym razem do Lipska. Pierwszą atrakcją był Pomnik Bitwy Narodów ? najbardziej znany symbol Lipska. Jest to największy pomnik w Europie, upamiętniający bitwę koalicji antyfrancuskiej z wojskami Napoleona w 1813 roku, obecnie przekształcony w Europejski Pomnik Pokoju. Następnie grupa udała się do centrum, gdzie zobaczyła Rynek Starego Miasta, Dom Królewski oraz Stary Ratusz z sukiennicami - jedną z najpiękniejszych budowli niemieckiego renesansu. W Lipsku uczniowie zwiedzili też kościół św. Tomasza, w którym słynny niemiecki kompozytor Jan Sebastian Bach pracował przez ponad 20 lat. Artystę pochowano w kościelnym prezbiterium, a miejsce to zostało upamiętnione miedzianą płytą nagrobną. Wycieczkę zakończono pobytem na kiermaszu bożonarodzeniowym.

Projekt "Przybliżyć teatr"

Od stycznia w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny pt. Przybliżyć teatr.
Brali w nim udział uczniowie kl. III A gimnazjum, a opiekunem grupy była pani Katarzyna Trojan ? nauczyciel języka polskiego. Głównym celem projektu było przede wszystkim przybliżenie historii teatru, ukazanie jego roli i wpływu na rozwój literatury i sztuki oraz pokazanie, że sztuka teatralna może być doskonałym źródłem rozrywki i zabawy, poprzez którą można zdobywać nową wiedzę i pogłębiać już nabytą. Uczniowie bardzo ambitnie podeszli do zadania, gdyż samodzielnie wybrali temat swej pracy i napisali scenariusz przedstawienia, w oparciu o który powstała sztuka ich autorstwa. Prezentacja projektu odbyła się 7 grudnia, w obecności komisji oceniającej uczniów oraz ich kolegów i koleżanek z kl. III A gimnazjum.
Występ wzbudził dużo pozytywnych emocji i bardzo się podobał oglądającym.

Spotkanie z górnikami

4 grudnia klasy 3e i 2b gościły górników, pana Rafała Barczuka i pana Witolda Bogdana. W ciekawy sposób opowiadali oni o ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Zaprezentowali dzieciom strój roboczy, w którym pracują, różne rodzaje kasków, aparat tlenowy oraz strój galowy i czapki z kolorowymi pióropuszami. Przedstawili prezentację obrazującą wydobywanie miedzi w naszej kopalni. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali górników. Pytań było bez liku. Okazało się, że zawód górnika jest bardzo interesujący i wzbudza sporo emocji wśród dzieci.Dziękujemy panom za poświęcony czas i zaangażowanie. Spotkanie zorganizowała pani Emilia Pacholczyk.