Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Lubinie

Szkolne Koło Miłośników Zwierząt

7.10.2017 r. uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkolnego Koła Miłośników Zwierząt, wzięli udział w akcji "Uwolnij psa z łańcucha", przeprowadzonej przez Lubinski TOZ . Byla to ogólnopolska akcja mająca na celu uswiadomienie ludziom cierpienia psów łańcuchowych. Aktywiści naszego koła chcieli w ten sposób zaprotestować przeciwko tak nieludzkiemu traktowaniu zwierząt.

Wspólna zabawa z TPD Legnica

3 października 2017 roku nasi uczniowie uczestniczyli w cyklicznej imprezie organizowanej przez TPD Legnica. Wspólna zabawa oraz udział w konkurencjach sportowych dostarczyły wiele radości i uśmiechu na twarzach naszych dzieci. Każdy z uczestników otrzymał prezent i słodki upominek.

Zdobyliśmy prestiżowy Certyfikat "Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo"

03 października w DODN we Wrocławiu odbyła się bardzo ważna uroczystość dla kilkunastu dolnośląskich szkół, w tym również dla naszej placówki. Było to podsumowanie konkursu "Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo" w roku szkolnym 2016/2017. W imprezie uczestniczyli członkowie Dolnośląskiej Rady ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży oraz dyrektorzy i koordynatorzy szkół, które wzięły udział w XIII edycji tego konkursu i zostały jego finalistami. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Iwona Kędzierska i koordynator Zespołu ds. Bezpieczeństwa pani Urszula Walicka.

Należy podkreślić, że do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się aż 159 placówek z Dolnego Śląska, a tylko 13 spośród nich zostało nagrodzonych. Przyjemnie było znaleźć się wzaszczytnym gronie finalistów i odbierać certyfikat "Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo" i gratulacje z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty pana Romana Kowalczyka, który podkreślił zaangażowanie szkół w realizację zadań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, różnorodność i skuteczność podjętych inicjatyw poprawiających stan bezpieczeństwa w szkole i środowisku lokalnym.

Warto dodać, że nasza szkoła otrzymała certyfikat już po raz trzeci. Również i ten ma trzyletni okres ważności - do 30 czerwca 2020 roku i wymaga od całej społeczności szkolnej podejmowania takich działań, które sprawiają, że w naszej placówce zawsze czujemy się bezpiecznie.

Dzień Idola - zdjęcia

W "Dniu Idola" , który odbył się w miniony piątek uczniowie już od rana, podczas lekcji i przerw, prezentowali swoje stroje, które miały upodobnić ich do ich największych idoli.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 wrześna odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasi uczniowie oraz pracownicy szkoły mogli przypomnieć ją sobie w przyjemny i niecodzienny sposób. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami. Gratulujemy świetnych wyników i zdobytych certyfikatów.

swiatowy-dzien-tabliczki-mnozenia-001

swiatowy-dzien-tabliczki-mnozenia-002

swiatowy-dzien-tabliczki-mnozenia-003

Dzień Idola

Już jutro "Dzień idola" czyli kolejny tematyczny piątek. Baw się razem z nami i przyjdź jutro do szkoły przebrany za swojego największego idola, gwiazdę muzyki, filmu czy sportu. Osoby, które wezmą udział w naszej zabawie, nie są jutro pytane!

Wpłaty na ubezpieczenie

3976039868611007603-account id1