Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Narodowe Czytanie 2020

Narodowe Czytanie to cykl ogólnopolskich spotkań i wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. W 2020 roku lekturą jest "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Z tej okazji we wszystkich klasach IV-VIII na lekcjach języka polskiego uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą wydarzenia oraz czytali fragmenty tego wybitnego dzieła polskiego romantyzmu.

Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego

Rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny!

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa i przerwą wakacyjną, w budynku naszej szkoły ponownie zagościli uśmiechnięci uczniowie. W końcu wszyscy mogli spotkać się na żywo ze swoimi wychowawcami oraz kolegami i koleżankami z klasy. Wszystko oczywiście w nowym reżimie sanitarnym. Serdecznie witamy w naszej szkole nowych uczniów oraz przede wszystkim pierwszoklasistów. Wszystkim Uczniom życzymy, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić mając poczucie bezpieczeństwa. Wszystkim Rodzicom i Opiekunom naszych uczniów życzymy cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych podopiecznych. Rok szkolny 2020/2021 uważamy za rozpoczęty!

List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Bezpieczny powrót do szkół - wskazówki dla rodzica
Bezpieczny powrót do szkół - 10 zasad dla ucznia

dsc-0248 2

dsc-0253

dsc-0264 2

dsc-0265-1

dsc-0269 5

dsc-0281 3

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo!

Od 1 września wracamy do nauczania stacjonarnego. Pragnąc zapewnić optymalne bezpieczeństwo Państwa dzieciom, przygotowaliśmy dokument o nazwie ORGANIZACJA ZAJĘĆ W SZKOLE W OKRESIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO (w załączeniu). Zgodnie z wytycznymi GIS i MEN dostosowaliśmy naszą placówkę do pracy w warunkach reżimu sanitarnego. Przy wszystkich wejściach znajdują się dystrybutory z płynem dezynfekującym, wyznaczone zostały strefy bezpieczeństwa w holu i na korytarzach, z sal lekcyjnych i świetlicy wyniesiono rzeczy nienadające się do dezynfekcji. We wrześniu postaramy się organizować lekcje dla każdej klasy 4-8 jednego dnia w jednej sali lekcyjnej (z wyjątkiem grup j. angielskiego, informatyki i wf). Uczniowie będą korzystać z różnych wejść do szkoły i rotacyjnie wychodzić na boisko. W miarę możliwości będziemy organizować lekcje na świeżym powietrzu. Na bieżąco będziemy przypominać dzieciom o potrzebie mycia i dezynfekcji rąk, sposobach zachowania się podczas kaszlu czy kichania, zachowaniu dystansu społecznego. Od Państwa oczekujemy ścisłego przestrzegania zasady posyłania do szkoły wyłącznie zdrowych dzieci, kontroli rzeczy zabieranych przez dzieci do tornistrów (wyłącznie podręczniki, zeszyty, przybory szkolne i drugie śniadanie) oraz częstego przypominania o ogólnych zasadach higieny. Możecie Państwo zaopatrzyć swoje dziecko w maseczkę lub przyłbicę. W przypadku wystąpienia w czasie lekcji objawów choroby typu kaszel, ból gardła, zaburzenia oddychania, uczeń zostanie odprowadzony do izolatki i po zmierzeniu temperatury (termometrem bezdotykowym) będziemy telefonicznie prosić Państwa o odebranie dziecka, skorzystanie z teleporady medycznej i na zlecenie lekarza ewentualne wykonanie testów na COVID-19. W przypadku pozytywnego wyniku testu, jesteście Państwo zobowiązani do powiadomienia o tym fakcie dyrektora szkoły. W najbliższym czasie, ze względu na ograniczenie pobytu w szkole osób dorosłych niebędących naszymi pracownikami, prosimy Państwa o zgłaszanie wszelkich spraw telefonicznie (76 8442111), e-mailowo Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub bezpośrednio do nauczycieli poprzez e-dziennik. Wrześniowe zebrania odbędą się na platformie edukacyjnej Microsoft Teams. Mamy nadzieję, że najbliższe tygodnie pozwolą nam powtórzyć materiał z II półrocza poprzedniego roku i rytmicznie realizować zadania tegoroczne. W przypadku wystąpienia zachorowań na COVID-19 będziemy nauczać hybrydowo (pojedyncze klasy lub etapy edukacyjne poza szkołą) lub przejdziemy na nauczanie zdalne. Mamy narzędzia, umiejętności i doświadczenie do prowadzenia nauczania zdalnego. W pierwszym tygodniu nauki zdiagnozujemy problemy uczniów z tego rodzaju nauczaniem, aby w razie wystąpienia potrzeby kształcenia na odległość uniknąć wcześniejszych błędów. Jak nigdy wcześniej liczymy na Państwa wsparcie, zrozumienie i współpracę.

Dyrekcja szkoły

ORGANIZACJA ZAJĘĆ W SZKOLE W OKRESIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO 

PROCEDURY FUNKCJONOWANIA BIBLIOTEKI, ŚWIETLICY, STOŁÓWKI ORAZ ORGANIZACJI ZAJĘĆ REWALIDACYJNYCH I SPECJALISTYCZNYCH W OKRESIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

1 września 2020r.


Rozpocz roku szk

Uczniowie klas 2-8 mogą wejść na teren szkoły
najwcześniej 10 minut przed podaną godziną. 

UCZNIOWIE KLAS 2-3: wejście główne (przy gabinecie pielęgniarki) 

UCZNIOWIE KLAS 4-6: rozsuwane drzwi (naprzeciwko przystanku autobusowego)

UCZNIOWIE KLAS 7-8: wejście boczne przy szatni (od strony boiska)

Wszyscy, po obowiązkowej dezynfekcji rąk, 

kierują się bezpośrednio do wyznaczonych sal, 

w których odbędą się spotkania z wychowawcami klas. 

Rodzice nie wchodzą na teren szkoły

 

Uczniowie klas pierwszych przychodzą do szkoły
wraz z jednym rodzicem na godzinę 11.00

Miejscem spotkania jest boisko szkolne - wejście od strony bramy wjazdowej do szkoły. INFORMACJA DLA RODZICÓW

INF DLA RODZIC

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW


KARTA PRZYJĘCIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ


FILM
Jeśli możesz, P O M Ó Ż

Pani Sylwia, to mama
Julki i Olka - uczniów naszej szkoły.

Potrzebuje wsparcia
wszystkich ludzi
o wielkich sercach
.

Jeżeli możesz, pomóż.

KLIKNIJ

Strona 3 z 41