Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie

Światowy Dzień Zespołu Downa.

21 marca kojarzy się przede wszystkim z początkiem wiosny. Ta data jest kolorowa nie tylko z tego powodu. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia kolorowych skarpetek nie do pary na znak solidarności z dziećmi i dorosłymi z Zespołem Downa.
#ŚwiatowyDzieńZespołuDowna #WorldDownSyndromeDay #WDSD20 #LotsOfSocks

swiatowy dzien zespolu downa

Apel do mieszkańców miasta Lubina

To nie jest czas wolny. Dzieci powinny przebywać w domach, najlepiej pod opieką jednego z rodziców. Młodzi ludzie nie powinni w czasie tych dwóch tygodni brać udziału w spotkaniach towarzyskich. Prosimy o ograniczenie kontaktów z innymi, w miarę możliwości nie wychodzenie z domu. Służby apelują o zdrowy rozsądek, zachowanie spokoju i przestrzeganie zaleceń.

Warto również zainteresować się losem osób starszych. Pomóc im w codziennych czynnościach, przynieść zakupy. Prosimy by przez najbliższe dwa tygodnie pozostać w izolacji. To jedyna forma
w jakiej społeczeństwo może pomóc w walce z wirusem.

 

 

Osoby, które chcą skontaktować się ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu proszone są o nie przychodzenie do szpitali i przychodni, tylko skorzystanie z teleporady.

Gdzie powinny zgłosić się osoby z podejrzeniem koronawirusa?

Trzy warunki, które świadczą o ryzyku zakażenia koronawirusem ustalone zostały przez GIS:

  • w ciągu ostatnich 14 dni przebywałeś na obszarach objętych wirusem lub miałeś kontakt
    z osobą, u której stwierdzono zakażenia, 
  • masz podwyższoną temperaturę, 
  • masz kaszel oraz odczuwasz duszności, 

W takich przypadkach powinieneś bezzwłocznie zadzwonić do stacji sanitarno-epidemiologicznej (sanepidu) odpowiedniego dla regionu zamieszkania. Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lubinie - numer alarmowy (601 158 632)

Konsultant udzieli nam wszystkich informacji na temat kolejnych kroków, jakie należy podjąć. Następnie należy bezpośrednio zgłosić się na oddziały zakaźne szpitali wyznaczonych przez Ministerstwo Zdrowia. Przypominamy, że osoby z podejrzeniem koronawirusa nie powinny zgłaszać się do przychodni lub na Szpitalne Oddziały Ratunkowe.

Masz objawy grypy, ale nie spełniasz warunków GIS w sprawie zakażenia koronawirusem? "Zostań w domu"

Co w przypadku pacjentów, którzy mają objawy sugerujące zakażenie, ale nie były w kraju, w którym występuje koronawirus i nie miały kontaktu z osobą zakażoną? W takich sytuacjach należy stosować podstawowe zasady ochrony: częste mycie rąk i zakrywanie się podczas kichania lub kasłania. Należy też pozostać w domu do czasu powrotu do zdrowia. "Zwróć uwagę na odpowiednie nawodnienie organizmu, często wietrz pomieszczenia, w których przebywasz. W razie pytań można skontaktować się z działającą całodobowo infolinią NFZ: 800 190 590.

Licealiści o pasjach

07.02.2020r. w naszej szkole odbyło się wydarzenie projektu PASSions realizowanego w ramach Olimpiady Zwolnieni Z Teorii przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie. Emocji nie brakowało! Podczas rozdzielonych na dwie lekcje wykładach uczniowie klas piątych i szóstych mieli możliwość poznać wspaniałe osoby opowiadające
o swoich pasjach! Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Lidia Głodowska
z
Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie, nasz absolwent Filip Szewczyk, Kaja Jężak oraz Karolina Ziemlicka. Całe wydarzenie zakończyły pytania uczniów do występujących, które przybliżyły im interesujące ich szczegóły." Liderem projektu była Agela Jężak - nasza absolwentka.


passions 2

passions 3

passions 5

passions 6

ZARZĄDZENIE MEN

Od 16.03. 2020r. do 25.03.2020r.

szkoła nieczynna

zgodnie z zarządzeniem MEN.

 

 

 

12.03. - 13.03.2020r.

zawieszone zajęcia lekcyjne.

 

W szczególnych sytuacjach szkoła zapewnia opiekę dzieciom młodszym w świetlicy szkolnej.

Gospodarka odpadami

10 marca 2020r. w CK Muza odbył się Finał konkursu wiedzy
o gospodarowaniu odpadami komunalnymi, organizowany prze MPWiK
w Lubinie. Drużyna naszej szkoły w składzie: Ania Staszak, Maciek Kocjan i Filip Kuderewicz wywalczyła III miejsce. Gratulujemy.


kongurs odpady

Trójki siatkarskie w akcji

5 marca 2020r. odbył się finał powiatu w Trójkach Siatkarskich Chłopców. Drużyna naszej szkoły w składzie: Mateusz Wiktor, Szymon Kasowski, Natan Nadbrzeźny, Karol Gajewski, Alan Wiatrowski, Szymon Dydiański, Adrian Lukasiewicz zdobyła III miejsce. Gratulujemy! 

Laureaci konkursu historycznego

3 marca uczniowie klas ósmych: Radosław Górzyński, Mikołaj Błażków
i Jakub Kucharski
, wzięli udział w międzyszkolnym konkursie historycznym z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, organizowanym przez Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Lubinie. Po zaciętej walce chłopcy zajęli II miejsce. Gratulujemy!

pamiecizolnierzom

Strona 3 z 37