Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie

Spotkanie noworoczne z absolwentami

8 stycznia bardzo wielu  absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum  przyjęło nasze zaproszenie i odwiedziło mury swojej starej placówki. Byli wychowawcy i nauczyciele wspominali wraz ze swoimi uczniami wspólnie spędzone lata, wyjazdy na wycieczki, klasowe uroczystości i różne wesołe momenty. Absolwenci opowiedzieli nam także o swoich nowych szkołach. Losy naszych absolwentów pozostawać nam będą zawsze bliskie. Życzymy wszystkim samych wspaniałości w Nowym Roku oraz powodzenia w dalszej edukacji!

Absolwenci

Absolwenci1

absolwenci2

absolwenci3

ŚWIĄTECZNIE

Jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami by porozmawiać o tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce i na świecie, wspólnie pośpiewać kolędy i piosenki świąteczne, by poczuć klimat zbliżających się świąt i złożyć sobie świąteczne życzenia. Podsumowaniem tego dnia były Jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

jasełka

jasełka1

JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE

19 grudnia 2019r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu
z policjantem. Celem spotkania  było omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby uchronić najmłodszych przed nieszczęśliwymi wypadkami na drodze. Policjant opowiadał o przepisach dotyczących poruszania się pieszych po drogach publicznych, o znakach drogowych pionowych i poziomych, sygnalizatorze świetlnym, zasadach przechodzenia przez jezdnię i poruszania się pieszo i rowerem. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami
i doświadczeniami oraz ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię.

policjant

policjant1

policjant2

Wycieczka do Opery Wrocławskiej

19-go grudnia uczniowie naszej szkoły odwiedzili wrocławską Operę
i uczestniczyli w widowisku baletowym Piotra Czajkowskiego pt. "Dziadek do orzechów".  Ten przepiękny spektakl oparty na znanej romantycznej baśni E.T.A. Hoffmanna oraz powieści Dickensa  przeniósł widzów w  XIX wieczny świat dziecięcych marzeń i niezwykłość bożonarodzeniowej nocy. Po wizycie w Operze młodzież odwiedziła wrocławski Rynek gdzie odbywa się coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Wycieczkę zorganizowała pani Agnieszka Kujawska.

Opera W-w

OperaWw1

OperaWw4

Oper W-w 3

Światło, które daje moc

Betlejemskie Światło Pokoju zawitało również do naszej szkoły. Odwiedzili nas wraz z czerwoną latarenką  lubińscy harcerze, wśród których nie brakuje naszych uczniów. Tegoroczne hasło, które towarzyszy Światełku, to "Światło, które daje moc".
Z radością przyjęliśmy więc życzenia mocy, otwartości, siły
i wytrwałości do działań, a także sukcesów.

Światło mocy

Awansowali do etapu finałowego Olimpiady Kopernika


W grudniu uczniowie klas starszych wzięli udział w szkolnych etapach Olimpiady Kopernika zorganizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące
w Lubinie. Miło nam poinformować, że do styczniowych etapów finałowych zakwalifikowali się:

  • z fizyki: Radosław Górzyński, Wiktoria Grolewska, Aleksandra Jankowska, Jakub Ferenc, Jerzy Twardziak, Szymon Urbaniak
  • z języka angielskiego: Radosław Górzyński, Aleksandra Jankowska, Dawid Rekis, Magdalena Waldman, Patrycja Zielińska
  • z języka niemieckiego: Oliwia Ossowska
  • z języka polskiego: Radosław Górzyński, Aleksandra Jankowska, Oliwia Ossowska
  • z matematyki: Dawid Rekis, Radosław Górzyński

Serdecznie gratulujemy!

Oficjalna lista finalistów: 

https://1lo.lubin.pl/index.php/olimpiada-kopernika/pliki/category/97-wyniki-i-etap

DOKARMIAMY PTAKI

Uczniowie kl. 4a przygotowali smakołyki dla ptaków, które zawiesiły na drzewach przed szkołą. Ciekawe czy znajdą się skrzydlaci smakosze?

Dokarmiamy ptaki

Dokarmiamy ptaki2

Dokarmiamy ptaki3

Strona 3 z 158