Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie

Święto chleba

Nasi uczniowie na Święcie Chleba

Z radością przyjęliśmy zaproszenie pani Elżbiety Miklis na Święto Chleba, które odbyło się 16 września w lubińskim rynku. Nasi uczniowie w strojach ludowych uczestniczyli w ceremonii święcenia pieczywa, a następnie rozdawali świeże, pachnące bochenki oraz bawili się wspólnie z seniorami i mieszkańcami miasta. Więcej informacji można przeczytać w artykule na portalu miasta: http://www.lubin.pl/w-rynku-zapachnialo-chlebem/

święto-chleba-rynek-2018-10
święto-chleba-rynek-2018-15
święto-chleba-rynek-2018-24

 

Żywa flaga

Żywa flaga

Z okazji celebrowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie wraz z nauczycielami stworzyli żywą flagę. Za pomocą czerwonych i białych kartek społeczność naszej szkoły podkreśliła miłość do ojczyzny i jej narodowych barw. Żywa flaga to również dowód na to, że jesteśmy ze sobą bardzo zintegrowani i lubimy wspólne, niekonwencjonalne przedsięwzięcia. Wszyscy utożsamiamy się z Polską, niepodległością i naszą wspaniałą szkołą!

zywaflaga2

Rekrutacja 2019/2020

Ministerstwo    Edukacji     Narodowej     uruchomiło  serwis  "Rekrutacja", w którym zawarto informacje dla kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020.

https://men.gov.pl/pl/rekrutacja

plakat rekrutacja a4

Narodowe Czytanie 2018

10 września odbyła się w naszej szkole kolejna odsłona Narodowego Czytania. W tym roku, na przypadającą rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ogłoszono do czytania Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Uczniowie klasy 7a oraz III A gimnazjum czytali fragmenty lektury, ale również zaprezentowali kompendium wiedzy na temat książki i samego autora.   Przy dźwiękach     Poloneza i w barwnych strojach ludowych obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień. Literackie spotkanie przygotowały pani Anna Jankowska oraz pani Katarzyna Kurcewicz-Markowska.

SAM 6160
SAM 6164
SAM 6168
SAM 6170

Podręczniki do klas 1, 2 i 3

W zakładce DOKUMENTY znajduje się aktualny wykaz podręczników dla klas 1, 2 i 3 na rok szkolny 2018/2019.

Wykaz podręczników

W zakładce DOKUMENTY SZKOLNE czeka wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019.

100 DNI DO NIEPODLEGŁEJ

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, włączamy się w obchody tego ważnego dla Polaków święta. Od 3 sierpnia rozpoczynamy odliczanie 100 dni i gorąco zachęcamy naszych uczniów do wzięcia udziału w licznych konkursach.

Strona 40 z 41