Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie

Biblioteka

Email Drukuj PDF

W bibliotece:
- chętnie widzimy czytelników
- nie stawiamy stopni
- do niczego nie zmuszamy

W bibliotece można:
- wybierać i wypożyczać książki
- czytać czasopisma
- myśleć i szukać informacji
- korzystać z internetu
- pytać
- uśmiechać się
- mieć spokój

 

ZAPRASZAMY:
Poniedziałek 7.15 - 15.00
Wtorek 7.15 - 15.00
Środa 7.15 - 15.00
Czwartek 7.15 - 15.00
Piątek 7.15 - 14.00

W bibliotece szkolnej zgromadzony jest bogaty księgozbiór liczący ok. 14 tys. woluminów książek, zbiory czasopism , filmów, programów multimedialnych i audiolektur. Biblioteka gromadzi i udostępnia również podręczniki i materiały metodyczne dla uczniów.

Posiadamy 4 stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Czytelnikami są uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, ich rodzice, nauczyciele i pozostali pracownicy naszej placówki. Dbamy o zapewnienie uczniom pełnej oferty aktualnych lektur szkolnych dla klas I - VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum oraz nowości w dziedzinie literatury dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapewniamy miłą i przyjazną atmosferę, fachowe poradnictwo w wyborach czytelniczych oraz bogaty i nowoczesny księgozbiór. W naszych zbiorach każdy czytelnik znajdzie coś ciekawego dla siebie:
- dzieci - baśnie, bajeczki, wiersze, komiksy, serie książeczek do nauki czytania (np. "Czytam sobie", "Już czytam"),
- młodzież - od pozycji z zakresu klasyki literatury młodzieżowej (np. serie książek A. Szklarskiego, Z. Nienackiego, K. Maya) po najnowsze bestsellery wydawnicze (np. "Igrzyska śmierci", "Więzień labiryntu", "Rekrut"),
- dorośli - pozycje z literatury metodycznej i pedagogicznej, poradniki psychologiczne i wychowawcze, beletrystykę.

biblioteka

Biblioteka szkolna dba o upowszechnianie czytelnictwa podejmując różnorodne działania:
- realizuje program własny pt. "Edukacja czytelnicza" skierowany do całej społeczności uczniowskiej zespołu szkół,
-współuczestniczy w programach czytelniczych realizowanych w poszczególnych klasach (np. "Razem z książką" czy "Mole książkowe - klub pożeraczy książek"),
- organizuje szkolne konkursy czytelnicze ( np. cykliczny afiszowy konkurs listopadowy "ABC wiedzy o książce i bibliotece"), plastyczne (np. "Moja pierwsza książka z biblioteki"), cykliczne wystawki książek, okolicznościowe wystawy plakatów i gazetek ściennych,
- organizuje cykliczny międzyszkolny konkurs czytelniczy dla uczniów klas pierwszych pt. "Razem z książką",
- organizuje wyjścia na spotkania z pisarzami , wystawy, do biblioteki publicznej,
- wspiera i pomaga w rozwoju talentów i zainteresowań czytelniczych, literackich, aktorskich, plastycznych.