Matematyka na lekcjach języka angielskiego, a może angielski na lekcjach matematyki? Pod koniec kwietnia klasa 2c miała okazję wziąć udział w projekcie “Dwujęzyczna lekcja”, podczas którego uczniowie powtarzali i utrwalali “Numbers” oraz słownictwo o tematyce “Food”. Na zajęciach wykorzystano również sprzęt zakupiony w ramach programu “Laboratoria Przyszłości”, który w połączeniu z nauką języka obcego okazał się bardzo ciekawym doświadczeniem. Uczniowie nazywali produkty spożywcze, ważyli oraz obliczali. Klasa 2a również aktywnie brała udział w ćwiczeniach praktycznych, podczas których wykorzystano wagę i odważniki z programu “Laboratoria Przyszłości”. Połączenie elementów matematyki i języka angielskiego jest nie tylko formą zdobywania i utrwalania wiedzy, ale także świetną zabawą.