Życzenia od Przedszkola Miejskiego nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie:

Życzenia z okazji naszego jubileuszu od Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie:

Relacja z uroczystości, która była podsumowaniem wszystkich działań związanych z obchodami 60-lecia naszej szkoły: relacja

 

W ramach obchodów 60 – lecia szkoły odbył się konkurs fotograficzny “Równolatki jedynki”. Jury przyznało trzy równorzędne wyróżnienia, otrzymali je:
Kornelia Piela kl. 7c
Anastazja Kulbaka 5a
Mateusz Sadowski 6b
Gratulujemy!

W ramach obchodów 60 – lecia szkoły, dla uczniów klas 1 – 8 zorganizowany został konkurs plastyczny. Uczniowie klas 1 – 3 wykonywali prace na temat „Moja szkoła jest bezpieczna i wesoła”, a uczniowie klas 4 – 8 plakat związany tematycznie z obchodami rocznicy powstania
szkoły.
Nagrodzeni w kategorii klas 1 – 3:
I miejsce – Maria Mazurek kl. 3a
II miejsce – Nikodem Jedynak kl.3c
III miejsce – Gabriela Łagoda kl.3a
Wyróżnienia:
Zofia Sobczyk kl. 3b
Kacper Szechnicki kl.1b
Lila Skuza kl.3a
Kajetan Burknap – Zamołojko kl.2c
Dawid Gembal kl.1b
Nagrodzeni w kategorii klas 4 – 8:
Zuzanna Stąpór – Nagroda Specjalna
I miejsce – Ewa Sobotko kl. 6a
II miejsce – Jakub Kosiarski kl. 6c
III miejsce – Wiktor Małysa kl.6b
Wyróżnienia:
Julia Maluska kl. 7b
Antonina Piotrowska kl.4a
Natalia Maluska kl. 5a
Dominik Pakuła kl. 6a
Maciej Kocjan kl. 5a

SZKOLNY KONKURS POETYCKI
W ramach obchodów 60-lecia naszej szkoły, odbył się konkurs poetycki dla uczniów klas 1 – 8 „Moja szkoła”. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i spod ich pióra wyszły wspaniałe wiersze. Po długich obradach, jury udało się wybrać te najlepsze. W kategorii klas 1-3 przyznano trzy równorzędne nagrody główne oraz trzy wyróżnienia, w kategorii klas 4-8 przyznano dwie nagrody główne i jedno wyróżnienia. Gratulujemy talentu młodym poetom.

NAGRODY GŁÓWNE KL.1 – 3
Paweł Niklasz 3c
Julia Pępkowska 3a
Zofia Sobczyk 3b
WYRÓŻNIENIA KL. 1 – 3
Lena Hałys 2a
Mateusz Pyszkowski 2c
Michał Bartkowicz 3c
NAGRODY GŁÓWNE KL. 4 – 8
Franciszek Trojan 6b
Marcel Ziółkowski 7e
WYRÓŻNIENIE KL.4 – 8
Igor Kubiak 6a

Zachęcamy do przeczytania wierszy.

 

SŁAWNA POLKA – MARIA SKŁODOWSKA-CURIE – PATRONKA SZKOŁY
Świetlica szkolna realizuje projekt „Sławne Polki”. W minionym tygodniu (1-5 marca 2021r.) dzieci poznały bliżej postać patronki szkoły – Marii Skłodowskiej-Curie. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Mali wynalazcy” oraz ciekawe prezentacje o życiu i dokonaniach noblistki, wzięli udział w zajęciach muzycznych, plastycznych i ruchowych. Podsumowaniem tygodnia z M. Skłodowską był konkurs wiedzy „Znam patronkę szkoły”. Zwycięzcami konkursu zostali:
– w klasach pierwszych: Piotr Zaucha, Valeria Blinova, Mila Pomierny
– w klasach drugich: Aleksandra Markowska, Nina Kubiak
– w klasach trzecich: Lena Repeła
Gratulujemy!!!