SZKOLNY KONKURS POETYCKI
W ramach obchodów 60-lecia naszej szkoły, odbył się konkurs poetycki dla uczniów klas 1 – 8 „Moja szkoła”. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i spod ich pióra wyszły wspaniałe wiersze. Po długich obradach, jury udało się wybrać te najlepsze. W kategorii klas 1-3 przyznano trzy równorzędne nagrody główne oraz trzy wyróżnienia, w kategorii klas 4-8 przyznano dwie nagrody główne i jedno wyróżnienia. Gratulujemy talentu młodym poetom.

NAGRODY GŁÓWNE KL.1 – 3
Paweł Niklasz 3c
Julia Pępkowska 3a
Zofia Sobczyk 3b
WYRÓŻNIENIA KL. 1 – 3
Lena Hałys 2a
Mateusz Pyszkowski 2c
Michał Bartkowicz 3c
NAGRODY GŁÓWNE KL. 4 – 8
Franciszek Trojan 6b
Marcel Ziółkowski 7e
WYRÓŻNIENIE KL.4 – 8
Igor Kubiak 6a

Zachęcamy do przeczytania wierszy.

 

SŁAWNA POLKA – MARIA SKŁODOWSKA-CURIE – PATRONKA SZKOŁY
Świetlica szkolna realizuje projekt „Sławne Polki”. W minionym tygodniu (1-5 marca 2021r.) dzieci poznały bliżej postać patronki szkoły – Marii Skłodowskiej-Curie. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Mali wynalazcy” oraz ciekawe prezentacje o życiu i dokonaniach noblistki, wzięli udział w zajęciach muzycznych, plastycznych i ruchowych. Podsumowaniem tygodnia z M. Skłodowską był konkurs wiedzy „Znam patronkę szkoły”. Zwycięzcami konkursu zostali:
– w klasach pierwszych: Piotr Zaucha, Valeria Blinova, Mila Pomierny
– w klasach drugich: Aleksandra Markowska, Nina Kubiak
– w klasach trzecich: Lena Repeła
Gratulujemy!!!