W tym roku szkolnym kontynuujemy akcję “Dzień dobry na dobry dzień”. W ramach akcji 16 listopada obchodziliśmy Dzień Tolerancji oraz Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Celem inicjatyw było kształtowanie postaw życzliwości, szacunku i empatii. Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zabawach przywołujących sytuacje społeczne, które wymagały stosowania różnych technik opartych na życzliwości, radości i akceptacji, mogli też wziąć udział w konkursie plastycznym oraz każda klasa wykonała swój plakat dotyczący życzliwości. Uczniowie klas 4-8 czerpali wiedzę na temat tolerancji oglądając prezentację, chętnie podjęli się dyskusji na temat dyskryminacji i mogli przekazać swoją postawę w mini quizie pod nazwą „Człowiek tolerancyjny”. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób.