26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Dzisiejsze lekcje angażowały, bawiły i ciekawiły uczniów, a zastosowanie nowoczesnych technologii w nauce języków obcych (zabaw z kodami QR, interaktywnych quizów) motywowało uczniów do efektywnej pracy podczas zajęć. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto uczyć się języków obcych, bo ich znajomość jest niezwykle przydatna podczas podróży zagranicznych, oglądania filmów, czytania książek w oryginale, a co najważniejsze, nauka języka wymaga regularnych ćwiczeń i jest efektywnym treningiem dla mózgu. W holu szkoły można było zapoznać się z wystawa dotyczącą ciekawostek o krajach europejskich. Rozstrzygnięto również konkurs „Dlaczego warto uczyć się języków”?
I miejsce zajęła Patrycja Wardęga z klasy 7b
II miejsce Joanna Figurska z 7b
III miejsce Natalia Maluska z 8a
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do systematycznej nauki “bo kto język obcy dobrze zna, ten Europę w garści ma”.
Na lekcji wykorzystano sprzęt z programu #LaboratoriaPrzyszłości