26 lutego w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Multimedialny Konkurs Polonistyczny dla uczniów klas 4-6 lubińskich szkół podstawowych. Trzyosobowe drużyny z ośmiu placówek, które przyjęły zaproszenie do udziału w konkursie,odpowiadały na pytania pogrupowane w osiem kategorii: ortografia, części mowy, gramatyka, części zdania, poezja, lektury szkolne, frazeologia oraz trudne słowa.

Po zaciekłej rywalizacji, dziesiątkach zadanych pytań oraz dogrywce zwycięzcami konkursu zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9, na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, a trzecie miejsce zajęli reprezentanci Społecznej Szkoły Podstawowej. Rady Europy w Lubinie. Równorzędne wyróżnienia zdobyli uczniowie SP 1, SP 8, SP 7, SP 12 oraz Salezjańskiej SP.

Konkurs zorganizowały pani wicedyrektor Anna Jankowska oraz pani Barbara Kubiak. Sponsorem atrakcyjnych nagród była nasza placówka oraz Urząd Miejski w Lubinie.