Informacje dla rodziców dzieci rozpoczynających od września 2022r. naukę w klasie pierwszej

 • Świetlica – czynna od godz. 6.45 do godz. 16.15. Mogą z niej korzystać tylko dzieci rodziców pracujących po wypełnieniu wniosku (w załączniku) i złożenie go w sekretariacie szkoły w sierpniu wraz z zaświadczeniem z
  zakładu pracy o zatrudnieniu (z datą sierpniową).
 • Karta zdrowia dziecka, zdjęcie, ocena gotowości szkolnej – jeżeli nie były dołączone do wniosku, należy dostarczyć w sierpniu do sekretariatu szkoły.
 • Stołówka szkolna – wydawanie obiadów – catering z SP12. O zasadach wydawania obiadów i terminach płatności poinformują Państwa wychowawcy, na pierwszym spotkaniu we wrześniu.
 • Wyprawka szkolna – lista niezbędnych przyborów, które należy zakupić dziecku :
  – mały, biały blok rysunkowy – 2 szt.
  – mały, biały blok techniczny – 2 szt.
  – mały blok rysunkowy z kolorowymi kartkami – 2 szt.
  – mały blok techniczny z kolorowymi kartkami – 2 szt.
  – duża wycinanka – 2 szt.
  – kredki ołówkowe 12 kolorów
  – kredki pastele olejne 24 kolory
  – plastelina 12 kolorów
  – 1 papierowa teczka (wiązana lub na gumkę)
  – piórnik
  – ołówek
  – gumka
  – temperówka
  – nożyczki z zaokrąglonymi końcami
  – klej w sztyfcie
  – linijka
  – mały notes do korespondencji z rodzicami
 • Obuwie zamienne – obowiązuje przez cały rok szkolny, pozostawiane jest w szkole, w szafkach ubraniowych w szatni.
 • Strój na zajęcia wychowania fizycznego – w zależności od pory roku – krótkie spodenki i koszulka lub dres. Obuwie sportowe koniecznie z jasna podeszwą.
 • Strój galowy – biała bluzka / koszula, czarny lub granatowy dół – spódnica/spodnie. Strój obowiązuje w czasie uroczystości szkolnych, będzie potrzebny już 1 września.
 • Podręczniki – dziecko będzie korzystało z podręczników wypożyczanych z biblioteki szkolnej. Należy zakupić podręcznik z ćwiczeniami do religii: „Poznaję Boży świat” red. ks. K. Mielnicki, E. Kondrak; wydawnictwo JEDNOŚĆ
 • W ramach lekcji wychowania fizycznego dzieci uczestniczyć będą w zajęciach pływania na basenie. Należy zakupić strój do pływania, czepek, klapki, okularki. Gdyby z przyczyn zdrowotnych dziecko nie mogło pływać lub uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego należy dostarczyć do sekretariatu szkoły zaświadczenie lekarskie wraz z podaniem do dyrektora z prośbą o zwolnienie z zajęć.