Informacje dla rodziców dzieci rozpoczynających od września 2022r. naukę w klasie pierwszej

• Świetlica – czynna od godz. 6.45 do godz. 16.15. Mogą z niej korzystać tylko dzieci rodziców pracujących po wypełnieniu wniosku (w załączniku) i złożenie go w sekretariacie szkoły w sierpniu wraz z zaświadczeniem z
    zakładu pracy o zatrudnieniu (z datą sierpniową).
  • Karta zdrowia dziecka, zdjęcie, ocena gotowości szkolnej – jeżeli nie były dołączone do wniosku, należy dostarczyć w sierpniu do sekretariatu szkoły.
  • Stołówka szkolna – wydawanie obiadów – catering z SP12. O zasadach wydawania obiadów i terminach płatności poinformują Państwa wychowawcy, na pierwszym spotkaniu we wrześniu.
  • Wyprawka szkolna – lista niezbędnych przyborów, które należy zakupić dziecku :
    – mały, biały blok rysunkowy – 2 szt.
    – mały, biały blok techniczny – 2 szt.
    – mały blok rysunkowy z kolorowymi kartkami – 2 szt.
    – mały blok techniczny z kolorowymi kartkami – 2 szt.
    – duża wycinanka – 2 szt.
    – kredki ołówkowe 12 kolorów
    – kredki pastele olejne 24 kolory
    – plastelina 12 kolorów
    – 1 papierowa teczka (wiązana lub na gumkę)
    – piórnik
    – ołówek
    – gumka
    – temperówka
    – nożyczki z zaokrąglonymi końcami
    – klej w sztyfcie
    – linijka
    – mały notes do korespondencji z rodzicami
  • Obuwie zamienne – obowiązuje przez cały rok szkolny, pozostawiane jest w szkole, w szafkach ubraniowych w szatni.
  • Strój na zajęcia wychowania fizycznego – w zależności od pory roku – krótkie spodenki i koszulka lub dres. Obuwie sportowe koniecznie z jasna podeszwą.
  • Strój galowy – biała bluzka / koszula, czarny lub granatowy dół – spódnica/spodnie. Strój obowiązuje w czasie uroczystości szkolnych, będzie potrzebny już 1 września.
  • Podręczniki – dziecko będzie korzystało z podręczników wypożyczanych z biblioteki szkolnej. Należy zakupić podręcznik z ćwiczeniami do religii: „Poznaję Boży świat” red. ks. K. Mielnicki, E. Kondrak; wydawnictwo JEDNOŚĆ
  • W ramach lekcji wychowania fizycznego dzieci uczestniczyć będą w zajęciach pływania na basenie. Należy zakupić strój do pływania, czepek, klapki, okularki. Gdyby z przyczyn zdrowotnych dziecko nie mogło pływać lub uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego należy dostarczyć do sekretariatu szkoły zaświadczenie lekarskie wraz z podaniem do dyrektora z prośbą o zwolnienie z zajęć.