W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klas 1-3 postanowili zostawić dla potomnych kilka pamiątek, które ukryli w kapsule czasu.

Dzieci z poszczególnych klas edukacji wczesnoszkolnej włożyły do kapsuły różne przedmioty. Również Panie Dyrektorki zostały poproszone przez drugoklasistów o włożenie do kapsuły wybranych przez siebie rzeczy.

Kapsuła została zakopana pod jednym z drzew rosnących na terenie naszej szkoły. Mamy nadzieję, że jej znalezienie w przyszłości dostarczy odkrywcom nie tylko wiele radości, ale i szeregu cennych informacji o czasach i ludziach, którzy żyli dawno temu, czyli o nas!

Opiekunkami przedsięwzięcia były wychowawczynie klas drugich – p. Marta Krűger i p. Małgorzata Pisarska – Najdecka.