Stało się już tradycją, że uczniowie naszej szkoły, odnoszą sukcesy na etapach powiatowych i wojewódzkich konkursów recytatorskich. 8 marca 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbyły się eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego Pegazik dla szkół podstawowych. Reprezentujący naszą szkołę Mikołaj Talarczyk został laureatem i weźmie udział w finale wojewódzkim , który odbędzie się w Kłodzku. 9 marca 2019 roku odbyły się eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego Pegazik dla szkół gimnazjalnych. Wszyscy uczniowie reprezentujący naszą szkołę: Angela Jężak, Krystian Ranosz, Dominika Drozd w licznym gronie konkurentów, otrzymali wyróżnienia a Radosław Górzyński reprezentował będzie powiat lubiński na finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się w Oławie. Opiekunem uczniów jest pani Lidia Samokar. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.