26 września obchodzone jest święto języków obcych – Europejski Dzień Języków.

Głównym jego założeniem jest promowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować. Dzień wcześniej, 25. września, w naszej szkole o święcie wielojęzyczności przypomniała nam audycja przez radiowęzeł. Następnie społeczność szkolna poprzez rozmaite prezentacje multimedialne “przeniosła się” do niektórych europejskich krajów. Na lekcjach języków obcych uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w licznych quizach językowych i dali się poznać jako znakomici znawcy języków obcych. Ponadto uczniowie klas 4-8 przygotowali kreatywne lapbooki na temat wybranych krajów europejskich i języków, którymi posługują się ich mieszkańcy. Kolorowe plakaty z informacjami na temat Anglii, Niemiec, Włoch, Grecji i Hiszpanii zostały wyeksponowane na terenie szkoły. Rysunki, zagadki, zdjęcia, otwierane okienka oraz ruchome elementy cieszyły oko, jednocześnie ucząc. Wielkie brawa dla twórców lapbooków – jesteśmy pod wrażeniem waszych fantastycznych prac! Koordynatorem działań związanych z obchodami EDJ była pani Justyna Kulczycka.