Maciej Kocjan z klasy 6b został Laureatem – Finalistą XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”. Zainteresowanie zdolnego ucznia historią oręża polskiego oraz jego niesamowita pamięć, wiedza i ambicja, pozwoliły mu pokonać wielu uczniów z całej Polski i wziąć udział w warszawskim etapie centralnym konkursu, do którego zakwalifikowało się 70 najzdolniejszych uczniów z całej Polski. Finał konkursu odbył się 9 – 11 czerwca w Warszawie. Maciej w towarzystwie swojej mamy odebrał dyplom uznania oraz dyplom Laureata – Finalisty w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Chłopiec miał również okazję zwiedzić, wraz z innymi uczestnikami konkursu, wiele obiektów historycznych w stolicy naszego kraju, w tym Muzeum Wojska Polskiego. Ucznia przygotowywał do konkursu nauczyciel historii, pan Paweł Chudy. Serdecznie gratulujemy!