1 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. W ramach jego obchodów przeprowadzono cykl zajęć pod hasłem „Każdy inny, wszyscy równi”. Uczniowie utwierdzili się w przekonaniu, że wspólną cechą nas wszystkich jest to, że jesteśmy ludźmi i każdy z nas na miarę swoich możliwości ma szansę, aby osiągać sukcesy, rozwijać pasje, zainteresowania, uzdolnienia. Zaproszeni uczniowie klas 1-4 naszej szkoły oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie wzięli aktywny udział w prezentacji multimedialnej, a następnie w zajęciach warsztatowych przeprowadzonych przez Zespół ds. Integracji oraz Zespół Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej. Wśród przygotowanych zadań było rozpoznawanie zapachów, kształtów, dźwięków, podpisywanie się inaczej, niż to robimy na co dzień oraz czytanie mowy z ust. Uczniowie klas V – VIII zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji multimedialnej w najbliższy poniedziałek.