W kwietniu klasa 6B zakończyła cykl lekcji poświęconych lekturze „Hobbit” autorstwa J. R. R. Tolkiena. Podczas pracy z powieścią uczniowie stworzyli leksykon bohaterów i zwrócili uwagę na niesamowitą kreatywność autora. Ale dlaczego każdy z nas nie mógłby poczuć się jak Tolkien? Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie przez chwilę mogli wcielić się w rolę twórcy i zbudować fantastyczne postaci, którym, dzięki wyobraźni, nadali wyjątkowe cechy. Podczas lekcji języka polskiego uczniowie otrzymali klocki KID K’NEX, które posłużyły do stworzenia niezwykłych bohaterów. W kolejnym kroku powstały niesamowite opisy, które zostały zaprezentowane na forum klasy.