17 września uczniowie naszej szkoły oddali hołd Polakom, którzy zostali wywiezieni na Syberię oraz upamiętnili rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę.
Po mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w intencji zesłańców, uczniowie pod opieką pani Elizy Szpak oraz pani Agnieszki Kujawskiej przeszli na cmentarz komunalny, pod Krzyż Sybiru, gdzie przedstawili krótki program artystyczny. Kwiaty i znicze złożyli dawni zesłańcy, z prezes miejscowego oddziału Związku Sybiraków – Antoniną Buchtą – na czele. Towarzyszyli im harcerze i mieszkańcy. Na uroczystości obecni byli też przedstawiciele władz Lubina, powiatu lubińskiego i Ścinawy. Zachęcamy do przeczytania artykułów i obejrzenia galerii zdjęć:

Przeczytaj artykuł na stronie miedziowe.pl

Oddanie hołdu ludziom wywiezionym na Syberię