Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce 12 października 2018r. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym programie artystycznym. Wykazały się umiejętnością śpiewu, recytacji i tańca. W tym roku część artystyczna miała charakter patriotyczny. Było to kolejne działanie związane z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem licznie przybyłych na uroczystość gości. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami.

Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na poczęstunek przygotowany przez Rodziców.