A kto powiedział, że szkoła to tylko siedzenie w szkolnych ławkach, uczenie się z podręczników czy przepisywanie notatek z tablicy? Bzdura! Tworzenie, odkrywanie przez doświadczanie, współtworzenie i wspólne obcowanie, to też ważne elementy edukacyjne. Bo jak inaczej poznawać świat, jak nie przez jego poznanie i zbadanie? Tu w “Jedyneczce” doskonale o tym wiedzą.
Razem z uczniami klasy 6a wybrałam się do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie poznałam ciekawą historię tutejszych organów, ich budowę, a także brałam udział w przygotowanym dla nas koncercie.
Uczniowie klas 2 zabrali mnie na wycieczkę do Piotrowic. Tutaj poznaliśmy tradycje mikołajkowe i świąteczne, wspólnie kolędowaliśmy, nauczyliśmy się zasad kultury i sposobu nakrywania do stołu, a także mieliśmy okazję samodzielnie ulepić pierogi pod okiem fachowców. Powiem wam szczerze, że naprawdę nieźli z nas kucharze.🙂
Tego samego dnia Nela z uczniami klasy 5a i 5c odwiedziła Teatr H. Modrzejewskiej w Legnicy, gdzie podczas sztuki pt. : “Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze” kształtowali swoją wrażliwość estetyczną, moralną i społeczną. Uczniowie mieli także szansę wyrazić swoją ekspresję podczas spektaklu, zachęceni przez aktorów do współtworzenia konkretnej sceny. Odbyli też krótki zimowy spacer po legnickim rynku.
Ale to nie koniec przeżyć w ostatnich dniach. Brałam udział w przedświątecznym spotkaniu integracyjnym, gdzie razem z uczniami i rodzicami ozdabiałam pyszne pierniki, a co najważniejsze mogłam w miłej atmosferze i jeszcze milszym towarzystwie spędzić czas.
A na koniec tych wszystkich wydarzeń spotkała mnie przemiła niespodzianka. Dzieci z klas 1-3 licznie wzięły udział w konkursie plastycznym pt.” W krainie przyjaźni ” zorganizowanym na cześć mojej wyjątkowej relacji z Nelą. Wiecie jak to wspaniale oglądać samodzielnie, prosto z serca wykonane prace najmłodszych uczniów? Wspaniale! Takie właśnie są najpiękniejsze!
To tyle na dzisiaj, do usłyszenia:)
Nastka