7 listopada cała społeczność szkolna świętowała 150 urodziny Marii Skłodowskiej ? Curie, która jest osobą blisko związaną z naszą szkołą, poprzez lokalizację, ale i poprzez tradycję oraz historię naszej placówki. Barwny korowód przeszedł wzdłuż całej ulicy, odwiedzając siedziby Urzędu Skarbowego, Pebeki, Energetyki, siedzibę KGHM oraz dworzec PKS. Prezesi i pracownicy wymienionych instytucji wysłuchali okolicznościowych piosenek, obejrzeli występ zespołu ludowego oraz na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali artystyczny podarunek wykonany przez uczniów.

Uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w warsztatach naukowo – artystycznych, a najmłodsi obejrzeli przedstawienie o życiu noblistki. Różnorodne działania zakończył uroczysty apel, podczas którego obejrzeliśmy inscenizację teatralną o życiu i działalności naszej bohaterki, podziwialiśmy występ zespołu ludowego oraz nagrodziliśmy uczniów, którzy przygotowali najciekawszą stylizację na Marię Skłodowską – Curie.

Wyrażamy nadzieję, że tegoroczna impreza zainauguruje cykliczne święto jednej z najstarszych ulic w naszym mieście – ulicy Marii Skłodowskiej – Curie.

Przeczytaj artykuł na stronie miedziowe