Miejskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

11 listopada uczniowie

naszej szkoły z radością i ogromnym zaangażowaniem włączyli się do miejskich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wzięliśmy czynny udział w uroczystej mszy w intencji ojczyzny w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Następnie na lubińskim rynku uczestniczyliśmy w paradzie z udziałem żołnierzy, orkiestry, pocztów sztandarowych, harcerzy oraz zespołów z lubińskich placówek. Nasi uczniowie zaprezentowali się w ludowych i historycznych strojach, które nawiązywały do bogatej polskiej tradycji i kultury. Po południu grupa naszych uczniów spotkała się ponownie, tym razem w hali Regionalnego Centrum Sportowego, aby wspólnie z mieszkańcami miasta zaśpiewać wzruszające pieśni patriotyczne i piosenki żołnierskie. W tym dniu uczniami opiekowały się panie: Jolanta Mielniczuk, Edyta Kret oraz Agnieszka Kujawska.