W pierwszym tygodniu października uczniowie klas 7a, 8a oraz IIIA wybrali się do Bolesławca, który słynie od dawna z ceramiki. Wyroby kamionkowe cieszą się olbrzymią popularnością na całym świecie i zdobywają nagrody w międzynarodowych konkursach. My spróbowaliśmy swoich sił w dekorowaniu naczyń metodą stempelkową w Fabryce naczyń kamionkowych “Manufaktura”. Najpierw jednak obejrzeliśmy cały proces produkcji, poznając przy okazji nowe słowa jak “biskwit” (naczynie po pierwszym wypale) oraz “szkliwienie” (pokrywanie naczyń szklistą warstwą). Czekamy z niecierpliwością na paczkę z Bolesławca z naszymi naczyniami, które po warsztatach poddano szkliwieniu i drugiemu wypaleniu. Drugim punktem programu wycieczki była wizyta w Muzeum Ceramiki, gdzie obejrzeliśmy ekspozycję bolesławieckiej ceramiki do i po 1945 roku.