Na początku października uczniowie klas: 5a, 6a, 6c, 7b, 7c uczestniczyli w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej i w Góry Stołowe. W trakcie jej trwania zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Najwięcej wrażeń dostarczyła nam wizyta w Twierdzy Kłodzkiej, Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie oraz Kaplicy Czaszek w Czermnej. W promieniach jesiennego słońca zdobywaliśmy najwyższy szczyt Gór Stołowych ? Szczeliniec, a także wędrowaliśmy ciasnymi labiryntami Błędnych Skał. Bawiliśmy się znakomicie i szkoda nam było wracać do szkolnej rzeczywistości.
O nasze bezpieczeństwo w czasie tej niezapomnianej eskapady dbały panie: Małgorzata Hurej, Joanna Grochowska oraz Iwona Wiśniewska.