22 marca uczniowie klas 7, 8 i III gimnazjum uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Poznania, której celem głównym był udział w musicalu Rodzina Addamsów. Spektakl był dla młodzieży wspaniałym przeżyciem między innymi dla tego, iż grały w nim takie sławne osoby jak np. Barbara Malzer,

polska aktorka i piosenkarka teatralno-musicalowa (musical Metro!). Po przedstawieniu w Teatrze Muzycznym odbyło się spotkanie z artystami, w trakcie którego uczniowie zadawali aktorom pytania i brali udział w dyskusji dotyczącej musicalu i nie tylko. Młodzież odwiedziła tego dnia również Muzeum Narodowe Rzeźby i Malarstwa, zlokalizowane przy Starym Rynku, gdzie odbył się wykład Fałszerze dzieł sztuki oraz zajęcia warsztatowe, w trakcie których uczniowie podzieleni na mniejsze grupy zdobywali wiedzę o sztuce plastycznej oraz doświadczenie, wykonując poszczególne ćwiczenia i zadania, przy okazji wesoło rywalizując ze sobą.