03 października w DODN we Wrocławiu odbyła się bardzo ważna uroczystość dla kilkunastu dolnośląskich szkół, w tym również dla naszej placówki. Było to podsumowanie konkursu “Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo” w roku szkolnym 2016/2017. W imprezie uczestniczyli członkowie Dolnośląskiej Rady ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży oraz dyrektorzy i koordynatorzy szkół, które wzięły udział w XIII edycji tego konkursu i zostały jego finalistami. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Iwona Kędzierska i koordynator Zespołu ds. Bezpieczeństwa pani Urszula Walicka.

Należy podkreślić, że do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się aż 159 placówek z Dolnego Śląska, a tylko 13 spośród nich zostało nagrodzonych. Przyjemnie było znaleźć się wzaszczytnym gronie finalistów i odbierać certyfikat “Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo” i gratulacje z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty pana Romana Kowalczyka, który podkreślił zaangażowanie szkół w realizację zadań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, różnorodność i skuteczność podjętych inicjatyw poprawiających stan bezpieczeństwa w szkole i środowisku lokalnym.

Warto dodać, że nasza szkoła otrzymała certyfikat już po raz trzeci. Również i ten ma trzyletni okres ważności – do 30 czerwca 2020 roku i wymaga od całej społeczności szkolnej podejmowania takich działań, które sprawiają, że w naszej placówce zawsze czujemy się bezpiecznie.