W dniach 15.10. – 19.10.2018 r. uczniowie klasy 3a i 3b z paniami K. Buczek, B. Kaletą i R. Olszewską przebywali w “zielonej szkole” w Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie. Miasteczko otoczone zielonymi lasami przywitało ich słoneczna pogodą. W pierwszym dniu uczniowie rozpoczęli swoją przygodę dydaktyczno – wypoczynkową. Podczas pieszej wycieczki poznali zabytki i obiekty historyczne ważne dla miasta. Wycieczka autokarowa na tereny wydmy śródlądowej w Wilkocinie była świetną lekcją ekologiczno – przyrodniczą. W ośrodku odbyły się warsztaty tkackie, warsztaty “Piernikowy Świat Wandzi”, taniec nowoczesny oraz wykonywanie ozdób koralikowych. Przeprowadzono też dyskoteki oraz różne konkursy: plastyczny, karaoke, “Mam talent”. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy na powietrzu, rozgrywki sportowe i ognisko. Czas mijał szybko. Liczne, ciekawe zajęcia, pyszne jedzenie i dobre humory sprawiły, że pobyt był udany.