Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Lubinie

Konkurs językowo-plastyczny

15 maja w Szkole Podstawowej nr 8 w Lubinie odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego konkursu językowo-plastycznego Zabawa z idiomami. Nagrody zostały przyznane oddzielnie dla dwóch grup wiekowych: młodszej i starszej.Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca w tym konkursie:Bartek Górzyński z klasy 5a zdobył I miejsce w młodszej grupie wiekowej, a Nela Miłos, także z klasy 5a otrzymała miejsce III, natomiast Aleksandra Jankowska z klasy 7a zdobyła I miejsce w starszej grupie wiekowej, a Dominika Kaleta, również z klasy 7a uzyskała miejsce III.Oprócz idiomów z języka angielskiego nasi uczniowie zaprezentowali idiomy z języka niemieckiego. Uczeń naszej szkoły Jakub Berlan z klasy 8a zdobył I miejsce w starszej grupie wiekowej.Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy pozostałych uczniów do rozwijania zainteresowań językowych.

20190514 093536

Skłodowska jest boska

Skłodowska jest boska

Dzień Otwarty

Drzwi otwarte

Koncert flamenco

9 maja uczniowie klas 1-3 i 4-6 uczestniczyli w koncercie pod nazwą Spotkania z muzyką zorganizowanym przez Łódzkie Biuro Koncertowe Wirtuoz. Była to niezwykle emocjonująca podróż do Hiszpanii. Profesjonalni muzycy zaprezentowali najbardziej popularny taniec Hiszpanii, czyli flamenco. W trakcie koncertu przybliżono również historię, tradycję a także cały kult Flamenco. Fascynującym opowieściom i pięknej muzyce nie było końca. Była to niezwykle emocjonująca podróż, która zawierała wyrazisty i ekspresyjny taniec, porywający, autentyczny śpiew flamenco, popisy gitarowe, dynamiczne stepowanie i grę na kastanietach. To spotkanie pełne słońca i radości śródziemnomorskiej pozostanie na długo w naszej pamięci. Już czekamy z niecierpliwością na kolejny koncert!

IMG 8613
IMG 8615
IMG 8657
IMG 8662
IMG 8670

Konsultacje

Konsultacje

Dzień ziemi

Dbamy o Ziemię

30 kwietnia uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w imprezie Dbamy o Ziemię.
Na poczatku obejrzeli prezentację multimedialną nt.ochrony przyrody i wysłuchali wierszy o Ziemi. Następnie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez starszych kolegów. W ich trakcie uczyli się, jak dbać o środowisko: sadzić rośliny, segregować śmieci, naprawiać zamiast kupować nowe, oszczędzać energię, dokonywać przemyślanych zakupów, sprzątać po sobie, poznawać przyrodę. Ze zużytych nakrętek plastkowych wykonali piękne kwiatowe dekoracje. Zajęcia zorganizował zespół ds.integracji. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za finansowe wsparcie imprezy.

DSC 0103
DSC 0114
DSC 0119
DSC 0164
DSC 0176

 

Zawieszenie strajku

27 KWIETNIA ZAWIESZONA ZOSTAJE AKCJA STRAJKOWA.

OD PONIEDZIAŁKU 29 KWIETNIA W SZKOLE ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM PLANEM LEKCJI. 

Strona 2 z 142