Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie

Stypendysta Mateusz

Jednym z 58 laureatów XX edycji programu stypendialnego "zDolny Śląsk" został nasz utalentowany sportowo uczeń, Mateusz Dziewiatowski z klasy VIII B. Chłopiec znalazł się w grupie wyróżnionych uczniów klas VII-VIII podstawówek oraz pierwszych klas ponadpodstawowych z województwa dolnośląskiego. Jesteśmy dumni, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

zdolny-stypendium

Całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania i czat internetowy

Przemoc ze strony rówieśników, dyskryminacja, hejt w szkole i internecie. Brak zrozumienia przez dorosłych. Odebrana przez epidemię swoboda... Dramaty, które przeżywają młodzi ludzie, narastają błyskawicznie. Na pomoc medyczną trzeba długo czekać, ale wiele problemów można rozwiązać zwykłą rozmową.
Rozpoczął swoją całodobową działalność, przez siedem dni w tygodniu, Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 i specjalny czat internetowy - darmowa poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży. Podobnie jak numer telefonu, czat również jest darmowy, nie wymaga logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: Startuje Dziecięcy Telefon Zaufania i czat internetowy

tel zaufania

Laureat konkursu literackiego

10 grudnia 2020 r. o godzinie 18.00 podczas transmisji na żywo można było śledzić wyniki konkursu "Jak zdobyć Nagrodę Nobla. Konkurs literacki dla uczniów i uczennic szkół podstawowych". Uczeń naszej szkoły - Filip Kuderewicz z klasy 5a zajął III miejsce w kategorii klas 4-5. Swoją ciekawą i pouczającą opowieścią zainteresował jury. W nagrodę Filip otrzyma czytnik e-booków, książkę z autografem Olgi Tokarczuk oraz specjalnie przygotowany list gratulacyjny. Jego opiekunką była p. Barbara Kubiak.


filip laureat


Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Powiat Lubiński uhonorował z tej okazji osoby, które szczególnie angażują się w niesienie pomocy wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna. To wyjątkowe wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły Emilia Kot oraz opiekunka szkolnego wolontariatu pani Jolanta Mielniczuk. Gratulujemy!

wolontariat 1

wolontariat 2

Mikołajki

RADOSNYCH MIKOŁAJEK!
p.s. Bałwan pilnuje szkoły.
mikolaj 20

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dziś, 3. grudnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Został on ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Osoba jest niepełnosprawna, gdy ma trudności w zakresie widzenia, słyszenia, chodzenia, nauki albo wykonywania innych czynności. Jest wiele rodzajów niepełnosprawności, a niektórych z nich nie możemy zobaczyć. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych przypomina nam, że w przestrzeni społecznej jest miejsce dla wszystkich, bez względu na kategorię sprawności oraz uświadamia, że likwidacja barier i tworzenie płaszczyzny do wspólnego funkcjonowania zależy jedynie od nas samych. Zachęcamy do obejrzenia filmów (Niepłnosprawność wzrokowaintelektualna, ruchowa, niepłnosprawność słuchu oraz Duże sprawy w małych głowach). Obrazy ukazują w prosty i przejrzysty sposób, jakich zachowań należy unikać, a jakie będą pomocne w kontakcie z osobami z niepełnosprawnością.

miedzynarodowy-dzien-osob-niep 2

Awans do etapu rejonowego

Miło nam poinformować, że Bartłomiej Górzyński z klasy 7a oraz Wiktor Małysa z klasy 6b awansowali do etapu rejonowego konkursu "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego". Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu. II etap konkursu został przełożony na 2021 rok, a informacja o dokładnym terminie zostanie ogłoszona na stronie internetowej konkursu.

dzieje zolnierza 2020

Strona 2 z 45