Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie

List do Rodziców

Szanowni Rodzice,

Sytuacja, której doświadczamy, jest czymś zupełnie nowym dla nas wszystkich. Nasze dzieci pozostają w domu, czyli w bardzo dobrze znanym sobie miejscu, ale ich codzienna rutyna zupełnie się zmieniła. Nie chodzą do szkoły, na zajęcia pozalekcyjne, nie spotykają się bezpośrednio
z koleżankami i kolegami. Ta zmiana może zachwiać ich poczuciem bezpieczeństwa i być czynnikiem wywołującym niepokój, tęsknotę, lęk, nudę. 

Do emocji jakie przeżywa dziecko dochodzą emocje rodzica: niepewność o pracę, frustracja związana z brakiem wpływu na sytuację, przeciążenie spowodowane koniecznością połączenia pracy i opieki nad dziećmi. 

Jako pracownicy pomocy psychologiczno ? pedagogicznej chcielibyśmy przekazać kilka informacji, które mamy nadzieję  będą pomocne w przetrwaniu tego trudnego czasu.

  1. Prawdopodobnie często sprawdzasz wiadomości na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Pamiętaj, że Twoje dziecko także je widzi, słyszy i niekoniecznie rozumie, a poziom niepokoju
    u dziecka może gwałtownie eskalować, prowadzić do trudnych reakcji emocjonalnych. Ogranicz ilość docierających do dziecka informacji, wyznacz sobie porę sprawdzania wiadomości.
  2. Nie unikaj jednak tematu epidemii. Przekaż najważniejsze informacje, ale bez powodowania niepokoju. Niektórym dzieciom trudno zrozumieć szczegóły, np. czym jest wirus, skup się wówczas na wyjaśnieniu, jak powinniśmy się zachowywać. 
  3. Wprowadź lub odpowiednio zmodyfikuj dotychczasowy plan dnia. Staraj się w sposób wizualny podpowiadać, ile dni będziemy musieli spędzać w domu - używaj do tego kalendarza. Nie wiemy jak długo potrwają ograniczenia, dlatego  nie mów o konkretnych terminach zakończenia sytuacji, lepiej mówić "na razie", "w tym tygodniu umawiamy, ustalamy, że..." 
  1. Staraj się budzić i kłaść dziecko o tych samych porach, co w czasie zajęć szkolnych. Utrzymuj stałe godziny posiłków. Wyjaśnij dziecku, że chociaż nie chodzi do szkoły ani na dodatkowe zajęcia, to będzie uczyć się i odrabiać lekcje oraz wykonywać inne ćwiczenia w domu. Zaplanuj czas na robienie zadań polecanych przez specjalistów. 
  2. Koniecznie zaplanuj czas przerwy podczas wykonywania zadań szkolnych, ćwiczeń terapeutycznych - zwróć uwagę na aktywność ruchową oraz aktywność relaksującą dziecko. Najlepiej wpisz to w plan dnia, czas trwania przerwy i to, co dziecko robi powinny być z góry określone i jasne dla dziecka. 
  3. Umieść w planie dnia czas na wykonywanie czynności związanych z pomaganiem w domu i uczących dziecko samodzielności np. nakrywanie do stołu, zmywanie naczyń, rozwieszanie prania itp. 
  1. Wyznacz czas na samodzielną zabawę dziecka i zabawę wspólnie z innymi domownikami. Twój odpoczynek także jest ważny.  Jeżeli to możliwe, podziel się z domownikami zadaniami w opiece nad dzieckiem. Spróbujcie tak ułożyć plan dnia, żeby każde z Was miało szansę odpocząć, zrobić coś przyjemnego, co pozwoli się zrelaksować. Nie daj się przeciążyć wiadomościami, dbaj o dietę, kondycję fizyczną, spróbuj się wyspać. Pamiętaj, jeśli Ty zadbasz o siebie, to lepiej będziesz wspierać dziecko. 

Drodzy Rodzice, jesteśmy do Waszej dyspozycji. Chętnie udzielimy Państwu wsparcia, odpowiedzi na pytania, w miarę możliwości  podzielimy się naszymi umiejętnościami, które w obecnej sytuacji musieliście w części przejąć.  Niektórzy z Państwa są z nami w stałym kontakcie. Zachęcamy pozostałych Rodziców do kontaktowania  się z nami w pierwszej kolejności przez e-dziennik. Jesteśmy otwarci do ustalenia dogodnej dla Państwa formy współpracy.

Życzymy dużo zdrowia i jak najwięcej dobrych wiadomości!

                                     Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

SUKCES JĘZYKOWY OLIWKI

Dzisiaj dotarła do nas bardzo miła informacja. 5 marca 2020r.
w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie odbył się międzyszkolny konkurs językowy "Komunikatywny Europejczyk". Wśród 40 uczniów szkół podstawowych, którzy wzięli udział w tych zmaganiach, znalazła się 4 naszych uczniów. Okazało się, że najlepszą znawczynią języków obcych jest
Oliwia Ossowska z klasy 8a, która uplasowała się na bardzo wysokim 4 miejscu! Serdecznie gratulujemy!


Oliwka foto

REKRUTACJA

REKRUTACJA

DO KLAS PIERWSZYCH 

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

LISTA  KANDYDATÓW  PRZYJĘTYCH DO SP 1

PROPOZYCJE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

 
 Propozycja1
 
 
 
 
wyzwanie19 2 
 
 
 
wyzwanie19
 
 
 
Wyzwanie18 
 
 
 
 
Wyzwanie17
Wyzwanie17 2
 
 
  
  

POWODY DLA KTÓRYCH WARTO CZYTAĆ


KOMUNIKAT

Szanowni Państwo!

Od jutra rozpoczynamy kolejny etap nauki poza szkołą- nauczanie zdalne. Przez ostatnie dwa tygodnie staraliśmy się przekazywać uczniom materiały niezbędne do utrwalania i powtarzania wiedzy. Mamy świadomość, że to dzięki Państwa zaangażowaniu, wsparciu, kreatywności udało się utrzymać funkcjonowanie Waszych dzieci w roli uczniów. Jutro powracamy do znanego wszystkim planu zajęć. Lekcje będą rozpoczynać się od godziny 7.30. Oczywiście nie oznacza to, że uczniowie będą spędzać kilka godzin przed ekranem czy monitorem. Nauczyciel będzie kontaktował się
o godzinie zgodnej z planem z klasą, przekazywał im temat zajęć, ćwiczenia do wykonania, linki do interaktywnych zadań itp. Wracamy do oceniania uczniów. Proszę się nie obawiać. Naszym podstawowym celem jest motywowanie dzieci do nauki co oznacza nagradzanie za wszelkie objawy aktywności. Docelowo będziemy korzystać z platformy edukacyjnej Microsoft Office 365 Education- o szczegółach przejścia z dotychczas stosowanych kanałów komunikacyjnych na tę platformę będziemy informować Państwa na bieżąco. Uczniowie klas ósmych intensywnie przygotowują się, pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego, angielskiego i matematyki, do swoich pierwszych egzaminów. Na ten moment nie dysponujemy informacjami o zmianach terminu tych  egzaminów czy dacie zakończenia roku szkolnego Mając na uwadze możliwość wystąpienia problemów związanych  ze zdalnym nauczaniem: kilkoro uczniów w jednym domu, niedobory w sprzęcie, Państwa pracę zawodową, choroby itp. informuję że ;

-wszystkie realizowane od jutra treści programowe będą utrwalane 
i  powtarzane po powrocie do szkoły w tym i kolejnym roku szkolnym,

-wszelkie kwestie sporne będą rozstrzygane z uwzględnieniem obecnej sytuacji i zasady nadrzędności dobra dziecka,

-będziemy na bieżąco rozwiązywać zgłaszane przez Państwa problemy typu awaria sprzętu, brak Internetu itp. stosując alternatywne sposoby komunikacji,

-wszystkie dzieci mogą liczyć na realne wsparcie zarówno  nauczycieli przedmiotów jak                        i specjalistów pomocy psychologiczno-pedagogicznej. 

Szanowni Państwo! Proszę przypomnieć sobie nasze informacje dotyczące zasad nauczania w domu oraz bezpieczeństwa w sieci. Zapewnijmy dzieciom wsparcie. Wszyscy przechodzimy trudne chwile.  Liczę na Wasz spokój, opanowanie i rodzicielską mądrość. Życzę wytrwałości, zdrowia
i jak najszybszego powrotu do placówek oświatowych, sklepów, kin, parków. Oby jak najprędzej. Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu telefonicznego 76 8442111 lub emailowego Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

                                                               dyrektor szkoły Iwona Kędzierska

UWAGA ZAKAZ!!!

OD DNIA 23 MARCA DO ODWOŁANIA OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU NA TEREN SZKOŁY, W TYM KORZYSTANIA Z BOISK I TERENÓW PRZYSZKOLNYCH OSOBOM NIEBĘDĄCYM PRACOWNIKAMI. ZA ŁAMANIE ZAKAZU GROŻĄ KARY ADMINISTRACYJNE.


OGŁOSZENIE

ogloszenie.pdf

Strona 2 z 37