Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie

Dzień Chłopca

Tegoroczne obchody tego sympatycznego święta odbyły się w zespołach klasowych. Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich dziewcząt złożyła przez radiowęzeł serdeczne życzenia wszystkim chłopcom ze szkoły. Opowiedziała również  historię tego święta. Dziewczyny we wszystkich klasach przygotowały dla swoich kolegów miłe niespodzianki. Były zabawy integracyjne, gry, pokazy, prezenty i smakowite poczęstunki. Wszystkim chłopcom życzymy zdrowia, pięknych uśmiechów i samych szczęśliwych dni!

dzien chlopca 1

dzien chlopca 2

dzien chlopca 3

dzien chlopca 4

dzien chlopca 5


Lapbookowe szaleństwo w Europejskim Dniu Języków

26 września obchodzone jest święto języków obcych - Europejski Dzień Języków. Głównym jego założeniem jest promowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować. Dzień wcześniej, 25. września, w naszej szkole o święcie wielojęzyczności przypomniała nam audycja przez radiowęzeł. Następnie społeczność szkolna poprzez rozmaite prezentacje multimedialne "przeniosła się" do niektórych europejskich krajów. Na lekcjach języków obcych uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w licznych quizach językowych i dali się poznać jako znakomici znawcy języków obcych. Ponadto uczniowie klas 4-8 przygotowali kreatywne lapbooki na temat wybranych krajów europejskich i języków, którymi posługują się ich mieszkańcy. Kolorowe plakaty z informacjami na temat Anglii, Niemiec, Włoch, Grecji i Hiszpanii zostały wyeksponowane na terenie szkoły. Rysunki, zagadki, zdjęcia, otwierane okienka oraz ruchome elementy cieszyły oko, jednocześnie ucząc. Wielkie brawa dla twórców lapbooków - jesteśmy pod wrażeniem waszych fantastycznych prac! Koordynatorem działań związanych z obchodami EDJ była pani Justyna Kulczycka.

edj 4

edj 5

edj 1

edj 2

edj 3

Pomagamy #DzieńSzpilek

Właśnie dziś, 25. września, odbywa się druga edycja wyjątkowej akcji w mediach społecznościowych, do której dołączyły pracownice naszej szkoły. Celem jest wsparcie dzieci walczących z chorobami nowotworowymi. Za każde udostępnione zdjęcie z hasztagiem #DzienSzpilek, Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, otrzyma 2 zł. 

szpilki 2

szpilki 1

Samorząd Uczniowski

Przedstawiamy Prezydium Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021. W demokratycznych wyborach uczniowie wyłonili na swoich reprezentantów następujące osoby:
Michał Repeła - przewodniczący
Zuzanna Hałys - zastępca przewodniczącego
Bartłomiej Górzyński - sekretarz
Opiekunkami SU są panie Sylwia Benier i Marta Stefanek. Serdecznie gratulujemy! Życzymy owocnej pracy i wielu pomysłów!

samorzad uczniowski 2020

Sprzątanie Świata

18. września uczniowie klasy 5a wzięli udział w największej polskiej akcji ekologicznej: Sprzątanie Świata. O poranku wyruszyli na tereny zielone w okolicy skateparku. Pełni energii i zapału zabrali się za sprzątanie porozrzucanych papierków, butelek i innych śmieci. Nazbierali wiele dużych worków. Sami uznali, że często odwiedzają to miejsce, a miło bawić się tam, gdzie jest czysto.

sprzatanie 2

sprzatanie 3

sprzatanie 7

sprzatanie 1

sprzatanie 5

sprzatanie 6

sprzatanie 4


Oddali hołd poległym żołnierzom i zmarłym Sybirakom

17 września uczniowie naszej szkoły oddali hołd Polakom, którzy zostali wywiezieni na Syberię oraz upamiętnili rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Po mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w intencji zesłańców, uczniowie pod opieką pani Elizy Szpak oraz pani Agnieszki Kujawskiej przeszli na cmentarz komunalny, pod Krzyż Sybiru, gdzie przedstawili krótki program artystyczny. Kwiaty i znicze złożyli dawni zesłańcy, z prezes miejscowego oddziału Związku Sybiraków - Antoniną Buchtą - na czele. Towarzyszyli im harcerze i mieszkańcy. Na uroczystości obecni byli też przedstawiciele władz Lubina, powiatu lubińskiego i Ścinawy. Zachęcamy do przeczytania artykułów i obejrzenia galerii zdjęć:
lubin.pl
miedziowe.pl

dzien sybiraka 2020
                                                                                Fot. BM/www.lubin.pl

 

 

Zebrania

Serdecznie zapraszamy na zebrania z rodzicami. Szczegółowe informacje: HARMONOGRAM ZEBRAŃ.

Strona 2 z 41